Plastika prsou vám zvýší sebevědomí!

Která žena by netoužila po pevných ňadrech? S jejich tvarem či velikostí podle nedávno provedeného výzkumu jedním nejmenovaným časopisem nejsou spokojeny dokonce tři čtvrtiny českých žen. To rozhodně není málo.

Zbavit se tohoto problému přitom bývá snazší, než se na první pohled může zdát. V podstatě stačí svěřit se zkušenému plastickému chirurgovi. Věřte, že ti čeští se svou odborností řadí ke světové špičce.

Co způsobuje ochabování prsou?

Za ochabováním prsou stojí hned několik faktorů. Na vině bývá kojení, věk, ale třeba i nošení nevhodné podprsenky. Efektivní způsob, jak se ochablosti prsou zbavit a navrátit jim pevný vzhled, představují prsní implantáty.

Silikonové implantáty nejvyšší kvality

Vaší pozornosti by neměly uniknout především kvalitní a po všech stránkách bezpečné silikonové implantáty Motiva z produkce jedné z nejrenomovanějších společností specializujících se na výrobu prsních implantátů, společnosti Establishment Labs. Ty jsou vyráběny a testovány podle těch nejpřísnějších evropských norem a samozřejmě procházejí velmi přísnou kontrolou.

Průběh zákroku

Zvětšení prsou implantáty tedy rozhodně není zákrokem, z něhož byste měly mít velké obavy. I přesto je dobré se dobře obeznámit s jeho průběhem. Ten samozřejmě probíhá v anestezii a nebývá delší než dvě hodiny. Silikonové implantáty se nejčastěji umísťují buď pod prsní žlázu, nebo pod sval. Po zákroku vás čeká maximálně dvoudenní hospitalizace a následná dvoutýdenní rekonvalescence.

500 implantátů na výběr

Výběr konkrétního typu a velikosti implantátu je vhodné konzultovat s plastickým chirurgem. A věřte, že je rozhodně z čeho vybírat. Jen v portfoliu značky Motiva najdete 500 různých implantátů, z nichž vybrat jeden nemusí být snadné. Výběr vám v každém případě usnadní speciální 3D simulace Motiva Imagine AX3, která vám poskytne názornou představu, jak vy konkrétně budete s novými implantáty vypadat.

Hladký a texturovaný povrch

Prsní implantáty se vybírají nejenom podle velikosti a tvaru, ale také podle jejich povrchu. Ten může být buď hladký, nebo texturovaný. Druhý jmenovaný výrazně snižuje riziko výskytu nežádoucí kapsulace (kapsulární kontraktura), k níž často dochází u implantátů s hladkou texturou. Vaší pozornosti by v této souvislosti neměly uniknout implantáty Motiva Matrix® SilkSurface™ s jedinečným mikrotexturovaným povrchem, při jehož výrobě se místo leptání agresivními sloučeninami používá nanotechnologie. Výsledkem je implantát, který dokonale přilne k prsní tkáni.

Nepodceňujte rekonvalescenci

Po samotném zákroku je velmi důležité dodržovat přesný postup rekonvalescence. Zatímco drénů vás plastický chirurg zbaví ještě před propuštěním do domácího ošetřování, estetický obvaz vás bude chránit ještě další minimálně tři dny. K jeho odstranění dochází zhruba pátý den po operaci. Speciální kompresní prádlo však nesundáte po dobu několika dalších týdnů. Stehy vám budou odstraněny zhruba za dva týdny po zákroku. Po dalším týdnu pak je vhodné začít s tlakovou masáží jizev, která urychlí proces jejich vstřebání.

S čím je dobré počítat?

Buďte, milé dámy, připraveny, že první dny po operaci nemusí být příjemné. Běžné jsou otoky i bolestivé stavy po jakémkoliv zapojení prsních svalů. Problémy budete mít při otevírání dveří, převlékání, nebudete moci řídit automobil. Až měsíc se nevyspíte jinak než na zádech a vzdát se také budete muset veškeré namáhavější fyzické aktivity. Od sportovních aktivit vás bude dělit minimálně doba dvojnásobná. Troufáme si však tvrdit, že nebudete litovat. Výsledek jinými slovy určitě bude stát za to. Poprsí, jemuž nebude co vytknout, vám zcela určitě pozdvihne sebevědomí. A to je v současné době nesmírně důležité. Sebevědomá žena je totiž šťastná žena.