Obavy – léčba neplodnosti

Smiling couple finding out results of a pregnancy testDříve či později se takřka každý pár rozhodne založit rodinu. V dnešní moderní době si vše dokonale naplánuje a už se začíná těšit na potomky. Jenže, početí dítěte se ne a ne podařit a jejich plán tak dostává velké trhliny. Po době plné nejistot a strachů následuje rozhodnutí podstoupit příslušná vyšetření a lékař nakonec sdělí krutou diagnózu: neplodnost.

Podělte se o své pocity

Vyrovnat se s neschopností počít dítě přirozenou cestou není nic snadného. Už jen samotná diagnóza vyvolá řadu emocí od paniky, hněvu, závisti, beznaděje, obviňování, frustrace až po smutek či osamělost.  Pár ovládnou bolestivé pocity – pocity méněcennosti, pochybnosti o sobě samém, frustrace, které mohou i velmi pevným partnerským vztahem silně otřást. Najděte si tedy čas na sdílení Vašich pocitů, obav a neuzavírejte se do sebe, pevný vztah Vám dodá sílu v těžkých okamžicích.

Jak je to s léčbou neplodnosti?

Léčba neplodnosti je náročným procesem, který náš organizmus ovlivňuje jak fyzicky, tak především psychicky, proto se při léčbě nelze zaměřovat pouze na jednu tuto stránku. Léčba neplodnosti, obzvláště pak asistovaná reprodukce, přináší obrovský nápor na psychický stav. Ačkoli umělé oplodnění poskytuje na jedné straně velkou naději pro ty, kterým se nedaří počít dítě přirozenou cestou, na straně druhé nelze stoprocentně zajistit bezproblémový průběh léčby a naplnění cíle léčby. Jako všechno v životě, i reprodukční medicína má svá rizika a úskalí.

Důležitá je psychická pohoda

Mnoho párů zažívá rozdílné pocity, střídá se naděje se zklamáním, radost se zlostí, nadšené očekávání se strachem z bezdětného života. To vyžaduje hodně síly a důvěry. Velmi důležitá je proto psychická podpora páru, jak ze strany rodiny a přátel, tak především ze strany ošetřujícího lékaře, který je tu pro Vás a můžete se na něj kdykoli obrátit se všemi obavami, které Vás v průběhu léčby sužují – ať už se jedná o strach z případných vedlejších účinků nebo pocity nejistoty. Psychická pohoda je pro úspěšnou léčbu nezbytná, proto se nestyďte vyhledat odborníka. Právě duše totiž potřebuje pomoct, když se potkáváte na své cestě s neúspěchem a zklamáním, psycholog Vám poradí, jak toto nelehké životní období překonat a vypořádat se s nepříjemnými otázkami, které Vám vytanou na mysli.

Na naší klinice se snažíme tyto zatěžující dopady co nejvíce minimalizovat – individuální péčí, citlivým přístupem, dostatkem času na každého a vynikající orientací v problematice. Budete mít „svého“ lékaře, který Vás provede celou Vaší léčbou. Podrobně Vás seznámí s postupem léčby a bude vždy dělat vše pro to, aby stres spojený s léčbou byl minimalizován. Pacientkám navíc nabízíme profesionální akupunkturu před a po transferu embryí, u které byl prokázán pozitivní vliv na celý průběh léčby.