Nejtrendovější kuchyně podle barev

Mezi nejdůležitější místnosti v každém bytě patří kuchyně. Dnešní kuchyně jsou pojaty ve velkém stylu, umožňují pohodlnou přípravu pokrmů a zároveň myslí na to, abychom čas zde strávili v příjemném a krásném prostředí. Velmi zásadní je správné řešení prostoru, ale my se obecně nejvíce zaměřujeme na vzhled a funkčnost. Pokud plánujeme pořízení nové kuchyně, často je velkým oříškem výběr vhodné barvy. Proto se jsme rozhodli vám představit ty nejmodernější barvy, které momentálně kuchyních vládnou nejvíce.

Výběr barvy

Při výběru té správné barvy do kuchyně musíme zohlednit mnoho faktorů. Není až tak snadné je vzájemně propojit a sladit. V případě otevřené kuchyně, která bývá často spojena s obývací částí, je výběr barevné kombinace kuchyně o to složitější. Zde je na místě sladit barvy kuchyně se zbývajícím nábytkem. Na tmavších barvách je vidět každé smítko prachu, na světlejších zase jakékoli kapky, např. od oleje či omáčky, která nám ukápne z hrnce. Právě však vyloženě světlé barvy nebo naopak tmavé odstíny jsou momentálně nejvíce v kurzu, navíc ve vysokém lesku. Každá barva má však vždy své pro i proti.

Světlejší barvy

Když se podíváme na nové kuchyně, fotogalerie na internetu, ukázky kuchyní v kamenných obchodech a kuchyňských studiích, vždy mezi nimi najdeme kuchyně v bílé barvě. Bílá barva kuchyní je velmi trendy a řadí se k nejvíce oblíbeným barvám v kuchyni. Jedná se sice o klasiku, která ale nikdy nezklame. Bílá barva je neutrální a hodí se k ní každá jiná barva, proto je velice snadné sladit kuchyni s dalšími barvami vybavení, nábytku i doplňků. Působí vzdušně a prostorně. Velice se hodí do menších kuchyní, neboť nezmenšuje prostor. Podobně je na tom i odstín slonové kosti či vanilky, dokáží místnost prosvětlit a nesou stejné výhody, jako barva bílá. Samozřejmě i tyto dvě barvy mají své nevýhody. Jedná se o odstíny světlé, tudíž je na nich vidět každá nečistota i škrábanec, zejména na bílé. Bílá barva rovněž dříve stárne a u odstínu slonové kosti nebo vanilky mohou mít někteří pocit, že je kuchyňská linka jakoby zašlá.

kuchyně bílá
kuchyně slonová kost

Tmavší barvy

V moderních interiérech se velice často setkáváme i s tmavým nebo černým nábytkem. Ani kuchyně toho nejsou výjimkou. Ať už se rozhodnete pro variantu kuchyně na míru, nebo sáhnete po již typizované a vyrobené kuchyni, nebudete mít ohledně požadavku na černou či tmavou barvu problémy. Za tmavší odstíny, které nyní letí, považujeme sytě červenou až vínovou nebo černou. Nejprve se zaměříme na barvu černou, která působí smyslně, šmrncově, elegantně, exkluzivně a rozhodně ne smutně. Alespoň tedy ne v interiérech, zvláště pak, pokud k ní zvolíte nějakou další veselejší barvičku, bude celkový koncept kuchyně vypadat úžasně vkusně. Nevýhodou černé barvy je fakt, že prach, který máme každý v domácnosti, je na černé barvě vidět úplně nejvíce. Velice moderní jsou i nyní odstíny červené, ať už výrazná červená nebo spíše do tmava, až do odstínu vínové či bordó. Červená barva je vyzývavá, hravá a podněcuje k aktivitě. Neměla by být však až tolik dominantní a je potřeba ji zjemnit neutrálním odstínem, např. bílou či šedou, aby působil interiér harmonicky. Červené barvy se však vůbec nemusíte bát, v moderních interiérech vypadá červená kuchyně velice pěkně. V případě těchto tmavších barev však platí, že nejsou tolik vhodné do menších místností a raději je volte pouze tehdy, pokud máte kuchyni větší.

kuchyně černá
kuchyně červená
kuchyně bordó

Zdroj fotografií: kuchyně Infini