Na podzim vám hrozí záněty močových cest

Zejména na podzim mohou některé ženy trpět záněty močových cest. Právě listopad se dle výzkumu považuje za nejrizikovější měsíc v roce. Urologické problémy trápí mnoho žen. Zánět močových cest prodělalo v České republice 70 % žen, což není malé číslo. Z toho 15 % žen trpí těmito problémy opakovaně. Proto pokud i vy patříte mezi tato procenta nebo se obáváte, že vás urologické problémy rovněž postihnou, myslete na prevenci.

Jistě znáte urologický čaj, který je vhodné při zánětu močových cest pít. Ten však nepůsobí preventivně, ale pomáhá snížit příznaky nemoci, až vypukne. Američtí vědci zjistili, že vynikajícím prostředkem k prevenci močových cest jsou brusinky z USA, ve kterých se nachází aktivní látky PAC. Rovněž jsou účinnou podpůrnou léčbou k antibiotikům. Bakterie způsobující tyto problémy se díky brusinkám nemohou množit, ani usadit, tudíž nedochází k zánětům. Bakterie se z těla dostávají ven močí.

Abyste se tedy vyhnula nepříjemným zánětům a urologie se nestala místem, které byste musela v nejbližším dnech navštívit, je dobré užívat právě brusinky. Navíc jistě oceníte to, že jsou brusinky nejen léčivé, ale i chuťově vynikající. Můžete si tedy i skvěle pomlsat. Tyto červené bobulky je možné konzumovat v několika formách. V obchodech jsou k dostání jako sušené nebo jako brusinkový džus. Existují také jako doplňky stravy v podobě brusinkového koncentrátu či kapslí. Právě na podzim, od září do listopadu, se brusinky cranberries v USA sklízí. Můžete je tedy zakoupit čerstvé v našich obchodech, protože se zde dovážejí. Čerstvé brusinky samozřejmě obsahují nejvíce prospěšných látek, kromě PAC, také vitamín C, flavonoidy a polyfenoly.

Ideální je denně vypít 75 ml 100 % brusinkového džusu nebo 300 ml brusinkového nápoje, ve kterém je alespoň 15 % podíl brusinek. V čerstvé i sušené formě je dobré jich snít přibližně 28 g.

Pokud se chcete dozvědět více, jak o účinných brusinkách, tak o jakýchkoliv urologických problémech, na internetu je vám k dispozici urologická poradna s odborníkem MUDr. Viktorem Vikem.

Zdroj fotografie: omlazeni.cz