Móda a trendy: jaro/léto 2011

Je tady jaro a s ním i nové trendy v módě, které se budou nosit na jaře a v létě tohoto roku. Také hledáte inspiraci, jaké barvy, jaké módní kousky oblečení si na sebe vzít, když budete chtít být krásná a okouzlit okolí? V obchodech se již dávno objevily jarní kolekce, né však vždy vše odpovídá tomu, co se letos nosí a samozřejmě ne vše vám padne do oko a budete si cítit dobře.

Barvy

Na jaře a v létě dominují pestré barvy. Zavřete vaše černé, šedé, hnědé a nevýrazné kousky oblečení a oblečte si něco pestrého, klidně žluté, růžové a oranžové kousky. Barvy slunce k jaru a létu bezesporu patří. Hitem letošního jara a léta budou červené kalhoty. Ano, je to tak. Červené kalhoty se hodí k černé, bílé nebo modré barvě. Stejně tak jako červené budou IN modré kalhoty, nikterak však klasická námořnická modrá barva, ale výrazná modrá, která oslní jen, co se na ně podíváte. Modré kalhoty zkombinujte se žlutým, zelenkavým nebo černým topem. Vždy záleží na tom, v čem se budete cítit vy nejlépe. S dalších barev je moderní zelená, barva čerstvé trávy, khaki či o olivová zeleň. Zelenou lze nosit s červenou, fialovou, žlutou, oranžovou nebo černou barvou. Pro romantické duše je vhodná růžová nebo fialková barva. Jestliže chcete být opravdu trendy, vemte si na sebe fialovu v kombinaci se zelenkavou, žlutou, meruňkovou a růžovou.

Vzory

Trendy letošního jara a léta jsou bezkonkurenčně proužky a květinové vzory. Ideální jsou tyto vzorky na dlouhých topech, tílkách, úzkých letních šatech. Květinový potisk vypadá velmi pěkně v dlouhých rozevlátých šatech z lehkého materiálu. Klidně si můžete obléci i puntíkové oblečení, které vypadá žensky. Moderní jsou i výrazně, streštěné potisky a ornamenty.

Střihy

Co se týče střihů, budou převládat mírně vypasovaná trička a halenky a volánky u rukávů. Sukně šortky budou velmi krátké.

Materiál

Pro elegantní dámy se hodí krajka, která budou letos v kurzu a to na halenkách, topech, šatech apod. V podstatě ve všech provedeních. Dalším materiál pro toto jaro a léto jsou lehké, vzdušné a jemné látky. Nesmí chybět ani bavlna.

Hlavní myšlenkou kolekcí jara a léta 2011 je ženskost, praktičnost a výraznost. Nezapoměňte ani na doplňky: klobouky na hlavě, velké náušnice, náramky, náhrdelníky, dlouhé korále, šátky apod. všech barev a velikostí. Doplňky skvěle oživí každý model.