Kvalitní žaluzie a rolety pro oživení interiéru

Žaluzie a rolety lze dnes vidět téměř v každé domácnosti a nejen tam. Jsou využívány zejména ke zastínění místností. Poskytují ochranu před slunečními paprsky a to hlavně během léta, kdy jsou tyto paprsky velmi silné. Zároveň vám zabezpečí komfortní soukromí. Žaluzie, rolety a jiné okenní zástěny však mohou tvořit velice důležitý dekorační prvek interiéru. Takže nejsou nejen užitečné, ale zároveň plní také estetickou funkci.

Okenní zástěny jako dekorace

Na trhu je dnes velice široká nabídka žaluzií, rolet a jiné stínící techniky. Výhodou je výběr z různých materiálů, odstínů a rozmanitých dekorů. Právě okenní zástěny je dnes třeba vybírat dle toho, jaký máte interiér. Lze je totiž velice snadno sladit se zbytkem interiéru a vytvořit z nich krásné dekorace, které oživí váš byt. To umožňují zejména textilní rolety. Design moderních žaluzií, rolet a dalších okenních zástěn je velice atraktivní. Nebojte se netradičních motivů, vzorů a výrazných barev.

Moderní žaluzie

Velmi oblíbené jsou jistě žaluzie, které lze dnes spatřit ve většině domácností. Vyznačují se dlouhou životností, funkčností, snadnou ovladatelností a nízkou pořizovací cenou. Dnešní žaluzie jsou vyvíjeny převážně pro plastová okna a euro okna, k dostání jsou tedy speciální žaluzie do plastových oken a euro oken. Ty jsou zhotoveny z kvalitní slitiny hliníku. Můžete vybírat buď venkovní či vnitřní žaluzie, horizontální nebo vertikální. Trendy jsou dnes zvláště vertikální žaluzie, které představují elegantní řešení. K dostání jsou také žaluzie dřevěné, bambusové, látkové nebo třeba plastové a samozřejmě v různých odstínech.

Originální rolety

Do módy stále více přicházejí také rolety. Taktéž mohou být venkovní, tzv. předokenní rolety nebo vnitřní. Předokenní rolety mají především praktickou funkci, konkrétně izolační, stínící a bezpečnostní. Hitem moderních interiérů jsou však textilní rolety, které jsou dodávány v široké škále látek a typů. Lze je dokonale sladit s vnitřním prostorem, do kterého vdechnou útulnou a jedinečnou atmosféru. Každá si jistě vyberete takovou roletu, které se vám bude do bytu hodit.

Zdroj fotografie: www.kvalitnizaluzie.cz