Kam po mateřské?

Chystáte se po mateřské dovolené zpět do práce? Naznačili vám v bývalém zaměstnání, že jste pro ně jaksi přebytečná, či dokonce již máte chmurnou jistotu, že vaše kroky povedou přímo na úřad práce? Máte pocit, že už nechcete být omezovaná pevnou pracovní dobou, poslouchat věčné nářky a pomluvy kolegyň a nechat se prohánět často nesmyslnými požadavky šéfa? Možná jste si konečně dodala odvahy využít svých schopností a dovedností a chystáte se podnikat.

Založení firmy

Nejprve je potřeba obrátit svoji pozornost k důležitému bodu, jímž je samotné založení firmy. Potřebné materiály jsou k dispozici na příslušných úřadech nebo lze vše nastudovat i na internetu. Některá z vás zjistí, že si je schopna vše okolo založení své firmy obstarat sama, jiná však může mít pocit, že se dostává do pověstné španělské vesnice. Nezoufejte a vyhledejte pomoc u odborníků specializovaných právě na zakládání firem. V jejich nabídce bývá jak možnost pomoci za vaší součinnosti, tak i varianta, kdy se taková firma postará kompletně o vše sama a službu dostáváte takzvaně “na klíč“.

Vedení účetnictví

S ohledem na plánovaný typ a rozsah podnikatelské činnosti si dobře prostudujte i náležitosti k vedení účetníctví. Nepodceňujte tuto oblast, neboť všechny nedostatky či opomenutí se vám mohou zle vymstít. Je jasné, že ne každá z vás disponuje hlubokými vědomostmi ze sféry účetnictví a ekonomiky. Jednoznačně se proto vyplatí oslovit renomované firmy, které nabízejí široké portfolio služeb.

Potřebné vybavení

Neméně důležité bude pro váš úspěšný start i pořízení alespoň základního technického vybavení. Počítač nebo notebook s internetovým připojením je už samozřejmostí, svoji pozornost zaměřte i k mobilnímu telefonu. Na trhu existují dual sim mobilní telefony, které jsou uzpůsobené na dvě sim karty, čímž můžete efektivně minimalizovat své výdaje za telefonování. Další vybavení je samozřejmě závislé na vaší činnosti, přičemž mobilní telefon a počítač považujeme za základ každého správného podnikatele.