Společné podnikání?

Se svou nejlepší kamarádkou již delší dobu uvažujete, že začnete podnikat a chcete zrealizovat  váš podnikatelský plán? Toužíte mít svůj vlastní kosmetický salón, cestovní kancelář, reklamní a marketingovou agenturu nebo svatební agenturu? Pokud máte dobrý nápad, určitě je dobré začít podnikat společně a dělat to, co vás bude bavit a naplňovat. Proč ne?! Budete svým pánem a vše si můžete dělat podle svým představ. Je jen na vás, co vše do svého podnikání dáte a jak se vám bude dařit. Můžete změnit svou budoucnost již nyní a třeba se z vás stanou velké a úspěšné podnikatelky. Před tím je však třeba udělat pár nutných kroků, abyste se mohly do společného podnikání pustit.

OSVČ nebo společnost?

Jestliže chcete podnikat, máte několik možností. Můžete pracovat jako osoby samostatně výdělečné činné. V tomto případě si budete v podstatě každá hrabat na svém písečku. Další možností je založení společnosti. Jestliže jste dvě nebo více, vyplatí se vám založit společnost s ručením omezeným. Zde je možné v zásadě založit zcela novou společnost, nebo zvolit ready made sro. Ready made společnosti jsou firmy, které jsou připravené k prodeji a lze pod nimi ihned jednat. Obrovskou výhodou je splacený základní kapitál ve výši 200 000 Kč a tudíž nemusíte vy shánět tuto částku, abyste mohly sro založit. Záleží na vás, kterou formu zvolíte.  Je však v každém případě dobré se informovat o tom, jaké možnosti ohledně podnikání se vám nabízí.

Zázemí pro podnikání

Pokud máte vyřízeny formality, je potřeba ještě zajistit kancelář nebo zázemí pro společnost, kam za vámi budou docházet vaši klienti včetně potřebného vybavení. Vybavení těchto prostorů a zařízení závisí na druhu činnosti, který budete vykonávat. Jestliže se budete věnovat kosmetice, je zapotřebí zajistit veškeré kosmetické vybavení, kosmetické křeslo apod. Pokud však budete poskytovat služby účetnictví, vaše kancelář musí být uzpůsobena k těmto účelům. Nesmí chybět počítač či notebook, doporučit můžeme např. Lenovo Thinkpad X230, dále pak tiskárna. Zásobte se dostatečným množstvím kancelářského papíru a jistě se vám budou hodit náplně do tiskárny, neboť budete s největší pravděpodobností velice často tisknout nebo kopírovat. Prostory pro podnikání si vybavte tak, abyste se v nich cítili dobře a práce vám šla do ruky. Vždy však s ohledem na vaše klienty. Je potřeba, aby se jim čas u vás trávil příjemně a rádi se k vám vraceli.

Zdroj fotografie: www.thinkpro.sk