Jak vybrat dřevěné schodiště?

Využití dřeva je různé. Podíváme-li se kolem sebe v našich domácnostech, uvidíme ve svém okolí spoustu předmětů, které jsou vyhotoveny právě ze dřeva. Jen v samotné kuchyni se nachází několik kusů nábytku, jež jsou z tohoto materiálu. Kuchyňská linka, stůl, židle v kuchyni, obývací stěna a knihovna to je jen pár příkladů toho, co všechno může být v naší domácnosti ze dřeva.

Dřevo téměř všude

Velké oblibě se těší také dětské dřevěné hračky. Snad každý si vzpomene na své dětství, kdy si s kamarády hrál třeba na školu a u toho si kreslil křídami na dřevěnou tabuli. Kdo by si nevzpomněl na houpacího koně či na dřevěného koníka. Dřevo nachází od hluboké historie také uplatnění při topení. Kdo ke svým zájmům řadí hraní na hudební nástroje, ví, že řada z nich je vyrobena právě ze dřeva. Týká se to zejména dechových hudebních nástrojů, jako příklad můžeme jmenovat alespoň flétny či klarinet.

Vybíráme dřevěné schodiště

Rozhodnete-li se pro stavbu vícepatrového domu nebo pro zvětšení domu minimálně o jedno patro či podkroví, neobejdete se bez schodiště. Velmi oblíbená jsou zejména dřevěná schodiště.

Využití schodiště je zcela jasné, slouží pro umožnění pohybu z jednoho patra do druhého. Takové schodiště může být vyhotoveno z nejrůznějších druhů materiálu jako je kámen, cihla, sklo beton, ocel a mezi ty nejoblíbenější materiály se řadí také dřevo.  Každé schody by měly být kvalitně vypracované, stabilní a měly by mít také dlouholetou životnost. Kromě těchto zmíněných vlastností lze vybírat schodiště také podle druhu dřeva.

Ty nejkvalitnější schody, které se v současné době v České republice vyrábějí, najdete na této webové stránce: http://www.swn-schody.cz/.

Malou ochutnávku přinášíme již nyní:

Dřevěná:

Nevada – Nový typ schodiště, oblíbený pro svůj moderní, futuristický vzhled.
Simple – Neotřelé, elegantní provedení v kombinaci dřeva a nerezi.
Trend – Vstupní produkt do světa schodů SWN MORAVIA.