Jak správně pečovat o svou pleť v podzimním období?

Pro letošní rok se můžeme nejspíš s příjemnými letními teplotami rozloučit, neboť podzim již naplno převzal vládu. To se sebou přináší změnu v mnoha směrech a ne jinak je tomu v případě péče o pleť. Podzimní počasí vyžaduje zcela odlišný přístup. Tento čas lze charakterizovat jako dobu, kdy je potřeba pleti dopřát odpočinek a připravit ji na studenou zimu.

Představme si důležité body, které by měly být na podzim vaší denní rutinou. Každá žena přeci nechce stárnout a chce si, pokud možno, co nejdéle udržet mladistvý vzhled. Proto je ta správná péče nezbytná k tomu, aby se tak skutečno stalo a vy jsme vypadala svěže, odpočatě a mladě.

1.      Krok – Základem je čistění pleti

Bez ohledu na to, jaké panuje počasí, je vždy základem péče o pleť její čistění. Na podzim tomu tedy není jinak. Udělejte si ráno i večer pět minut čas na důkladné vyčistění pokožky. K tomuto kroku lze využít čistící gely, pleťová mléka či micelární vody. Přijde nám zcela přirozené odlíčit se večer od nánosu make-upu, nicméně za den se na pleť nalepí i další nečistoty, jako je smog, prach apod. Takže i v případě, že se nelíčíte, čistění je i pro vás nutností.

Stačí jen večer? Nikoliv! I ráno je potřeba tento rituál nevynechat. Během noci pleť „pracuje“, tvoří se kožní maz, takže pouhé umytí vodou nestačí. Opět vytáhněte zmíněné pomocníky.

2.      Krok – Jednou za týden přidejte peeling a masku

Jednou za týden doporučujeme udělat peeling, který zbaví pokožku odumřelých šupinek kůže. Ale pozor na nákup správného, ať si jím pleť doslova nepoškrábete. Ideálními přípravky jsou peelingy obsahující mikročástice, které způsobí opravdu šetrné, zároveň hloubkové čistění. Po peelingu bude vaše pleť hladká, póry se zúží a vrásky se viditelně redukují. Při aplikaci se vyhnete očnímu okolí, jemně masírujte 1-2 minuty a poté opláchněte vodou.

Abyste pleti dopřáli opravdu notnou dávku výživy, naneste ještě masku. Je jedno, zda bude platýnková, slupovací či gelová. Pomáhá v odstraňování odumřelých kožních buněk, regeneruje pleť a dodává jí potřebnou výživu. V neposlední řadě výrazně redukuje viditelnost vrásek a oddaluje vznik nových.

Maska, aneb relax pro pleť i pro vás samotnou.

3.      Krok – Vrstvěte a „oblékejte“ svou pleť

Doposud jsme představili kroky, které byste měli zavést bez ohledu na to, zda je jaro, léto, podzim nebo zima. Změna nastává v další fázi péče. Pro podzim je typické, že poměrně dost fouká. Vlivem větru je pokožka mnohem sušší, protože se pomaluje přirozená tvorba mazu. Nebojte se tedy hutnějších krémů obsahující antioxidanty, působící proti nepříznivému vlivu větru a smogu, jejichž výskyt se právě na podzim zvyšuje. Ještě před nanesením krému, vyživte pokožku sérem a poté přidejte vrstvu krému. Ten by měl být vysoce hydratační, vyživující a regenerační. Nezapomeňte nanést krém také na oční okolí.

Čistou a hydratovanou pleť ochraňte ještě pomocí správně vybraného make-upu. Spojení séra, krému a make-upu vytvoří na pleti ochrannou vrstvu odolávající typickým povětrnostním vlivům podzimu. Zkrátka svou pleť oblečte.

Vitaminy pro pleť na podzim

Pro podzim je rovněž typické to, že je spojen s nejrůznějšími virózami a nachlazením. Nikdy proto není na škodu zásobit tělo vitamíny, které koneckonců mají pozitivní vliv také na pleť. Snažte se je užívat v jejich přirozené formě.

  • Vitamín A – mrkev, máslová dýně, brokolice, špenát, petržel, mangold, játra, tuňák a mléčné výrobky
  • Vitamín B2 – droždí, játra, mandle, houby, jogurt, sója, mléčné výrobky
  • Vitamín B3 – droždí, drůbeží maso, slunečnice, pšeničné klíčky, arašídy, brambory, hrách, fazole, rajčata.

Nezapomínejte také na pitný režim. V chladnějším počasí nepociťujeme tolik potřebu pít a hrozí riziko dehydratace o to víc. Výsledkem je nedostatečná hladina vody v těle, což má vliv i na pokožku. Ta se stává špatně vyživenou a vysušenou.

Vytvořte si z těchto doporučení podzimní rituál, který vaši pleť ochrání a připraví na ještě chladnější období, jakým je zima. Doplňte jej o dostatečný přísun potřebných živin a pravidelný pitný režim.