Jak se pozná luxusní povlečení?

Vliv na kvalitní spánek má nejen matrace a rošt, ale také správně vybrané ložní prádlo. Ideální povlečení by mělo být ušité z pevného materiálu, který je zároveň hladký, prodyšný, pružný a savý. Nezapomínejte ani na vzor. I povlečení totiž výrazně ovlivňuje vzhled vaší ložnice.

Luxusní povlečení poznáte podle typu příze. Kvalitní povlečení se šije z příze s dlouhými a pevnými vlákny, která zaručují dlouhou životnost výrobku. Pokud by vlákna byla příliš tenká, začnou se třepit a jejich pevnost bude postupem času klesat.

Kvalitní povlečení poznáte podle 5 znaků

  1. Materiál – tkanina by měla být vyrobená z kvalitní dlouhovláknité bavlny. Bavlna z krátkých vláken nebo jiné směsi vám neposkytnou tak vysoký komfort a službu jako přírodní dlouhá vlákna.
  2. Hustota příze – nekvalitní povlečení s krátkou životností má hustotu příze pod 200 nití na čtvereční palec. Kvalitní povlečení se přitom u stejného rozměru chlubí hustotou příze 200 až 300 nití.
  3. Švy – při výběru se zaměřte na švy lemující okraje povlečení (podrobně si prohlédněte polštář i peřinu). Dobré povlečení se vyznačuje hustotou 5 rovných švů na 1 centimetr. Samozřejmě platí čím více, tím lépe. Pokud by stehů bylo málo a byly by příliš dlouhé, hrozí jejich přetržení a následné třepení a párání látky.
  4. Země původu – vyhněte se ložnímu prádlu z Asie s nízkonákladovou výrobou. Levnější výrobní materiály se podepisují na méně kvalitním zpracování. Volte raději výrobky z České republiky, Itálie, Francie nebo Německa.
  5. Cena – také ona je odrazem kvality. Pokud koupíte příliš levný výrobek, zpravidla od něj nemůžete očekávat dlouhou životnost ani kvalitní zpracování. U vyšších cen se můžete spolehnout na kvalitu, která vydrží řadu let.

Nejluxusnější povlečení se vyrábí z egyptské bavlny

Bavlna se obecně považuje za nejpříjemnější materiál pro výrobu ložního povlečení. Málokdo však ví, že disponuje množstvím podskupin a jednou z nich je bavlna egyptská.

Označení egyptská neodkazuje k zemi původu, ale spíše ke kvalitě. Pro její pěstování jsou zapotřebí specifické podmínky podnebí, které však nenabízí jen Egypt. Proto se může pěstovat také v USA, Číně, Súdánu nebo Rusku.

Italské povlečení Peana Picaso Manufactury

Povlečení z egyptské bavlny (označované také jako Mako-satén) se chlubí hustotou 300 nití na palec čtvereční, což jej řadí mezi nejluxusnější materiály. Navíc se pro výrobu látky používá bavlna s dlouhými vlákny dosahujícími 30–34 milimetrů, což se odráží v hebkosti, pevnosti, ale také prodyšnosti.

Povlečení Mirabell grafit Picaso Manufactury

Ložní prádlo ušité z tohoto materiálu prochází speciálním výrobním postupem nazývaným mercerizování. Díky němu je látka lesklejší, takže povlečení celkově působí honosnějším a luxusnějším dojmem.

Užijte si spánek v tom nejvyšším komfortu. Kvalitní zpracování bude znát nejen na dotek, ale také na dlouhé životnosti.