Jak předcházet nachlazení u školáků?

Nejlépe se imunita buduje v létě. To mají totiž děti nejvíce pohybu na čerstvém vzduchu. Jezdíte na dovolené, kde mají přísun mořské vody, kde se děti koupou, stejně tak dýchají prospěšný slaný vzduch, který je dobrý na průdušky. V teplých dnech je rovněž možné realizovat nejrůznější sporty a pohybové aktivity. Co ale dělat na podzim, respektivě po nástupu do školy? Jak předejít rýmám, kašli, anginám a teplotám, které ve školních lavicích tak často řádí a vaše děti přichází jednou s rýmou, podruhé s kašlem? Ideální je, když na posílenou imunitu, kterou si vaše dítko vytvořilo v létě, navážete. Proto vám přinášíme několik tipů, jak předejít nemocem, které ve školách mezi dětmi řádí. Jak jim tedy utéct či je odvrátit nebo alespoň zmírnit jejich průběh?

Sportem ke zdraví

Ne nadarmo se říká „sportem ke zdraví“. Právě sportem můžete bojovat proti nemocem. Zkuste se poohlédnout po sportovních areálech, kde nabízí nejrůznější pohybové aktivity. Může to být nejen ve škole, ale i ve vašem okolí. Jednak vytvoříte vašemu dítku nějaký koníček, který si třeba zamiluje, zabavíte jej a přitom dělá něco pro své zdraví. Rozšíříte své ratolesti rovněž existenční prostor a pod vedením zkušeného trenéra může vaše díte rozvíjet svůj koníček a to, v čem je dobré.

O mimoškolních aktivitách diskutujte

Ideální je, když si vytvoříte seznam mimoškolních aktivit spolu s dítětem. Dejte mu prostor se vyjádřit, co by jej bavilo a klidně přistupte na variantu, kdy bude mít chuť zkusit více činností. Neříkejte věty typu: „Tak tohle tě určitě nebude bavit. To není nic pro tebe. Tohle ti nepůjde“ apod. Je dobré, když vaše dítě v aktivitách podporujete a sdílíte jeho zájmy. Stejně tak jej do ničeho netlačte a nenuďte.

Když se nemoc přece jen ozve

Představili jsme si, jak nemocem předejít, ale co když se přece jen nějaká nemoc ozve? Může se to samozřejmě stát. Taková rýma nebo kašel není nic neobvyklého. Proto postupujte v léčbě co nejšetrněji a rozhodně nic nepodceňujte. Snažte se používat přírodní preparáty, které tělo nejméně zatěžují. Na rýmu je dobrý nosní sprej Physiomer, na kašel zase Ambrosan. Přípravky jsou k dostání přesně pro děti, např. Physiomer Kids pro děti od tří let a Physiomer Baby pro miminka od dvou týdnů věku. Výhodou je, že se jedná o zcela přírodní produkty, protože obsahují pouze mořskou vodu, tudíž jsou přírodní. Nevzniká na ně rezistence. K nosním dutinám malých dětí jsou velice šetrné. Z řady produktů na kašel Ambrosan je pro děti ideální sirup. Díky němu budou vaše děti lépe vykašlávat a zmírňuje intenzitu kašle.

I děti by měly relaxovat

Jestliže máte doma doslova gumového školáka, který nemyslí na nic jiného, než na sport, je to sice fajn, ale měl by si dopřát i odpočinek a relax. Veďte své děti také k tomu, aby se uměly aktivně regenerovat a odpočívat. V těchto případech je ideální dětská jóga nebo plavání v bazénu. V bazénu je může pořádně vyřádit třeba na skluzavkách, toboganech a dalších vodních atrakcích i regeneračních atrakcích. I tyto činnosti jsou pro dětské tělíčko prospěšné.