Jak být za hvězdu na karnevalovém plese pro dospělé?

Povánoční období se nese v duchu plesů a ty se mohou konat v různorodém stylu, od klasických, přes retro, swingové až po maškarní. Právě karnevalové, resp. akce, které jsou pořádány na konkrétní téma, jsou v současné době velice populární. Vyrazit na ples v nějaké masce představuje skvělou zábavu nejen pro děti, ale také pro dospělé. I vy se máte možnost zúčastnit takového bálu? Určitě ani chvíli neváhejte a zajděte se pobavit v převlečení, díky kterému se budete moci vžít do zcela jiné role. O legraci jistě nebude nouze.

Jste pro, jenže nemáte žádný kostým, ve kterém byste s partnerem zazářili? Pokud jste zručná, můžete si masky vyrobit sama. Jenže to vyžaduje docela dost času a finanční náročnost bude rovněž ne malá. V jiném případě vám zbývá vypůjčení nebo rovnou koupě. Dnes jsou ale k dostání nejrůznější karnevalové kostýmy, z nich si bezesporu vybere každý.

Kostým dle tématu akce

Výběr vhodného kostýmu závisí na tom, zda je večer pořádán v určitém stylu. V hojné míře se dnes konají plesy v charleston duchu, kde musíte za každou cenu zvolit kostým 30. let s třásněmi, čelenkou, boa a rukavičkami. Pro plesy v maskách je často typickým tématem i retro ve stylu filmu Pomáda. Na takovém outfitu by se měly objevit puntíky, charakteristické jsou rovněž veselé barvičky, čelenky, korále, kožené bundy pro pány a plátěné tenisky a další doplňky. Také se může pořádat čistě maškarní ples, kde už je na vaší fantazii, jaký kostým zvolíte.

Vytaste ženské zbraně

Pakliže chcete být neodolatelná a sexy, ostatně na plese chce být snad každá žena co nejkrásnější, pak můžete vybírat z kostýmů, ve kterých vyniknou vaše ženské zbraně. Doslova k nakousnutí budete, pakliže zvolíte kostým pirátky, upírky, tanečnice, námořnice nebo se převlečete za Burlesque kočku či zaječici.

Sexy kostým pirátky
Odvážný kostým kočky

Kostýmy pro páry

Velice trendy je v současné době i párové oblečení. Pokud se sladíte se svým mužem do kostýmu ve stejném stylu, určitě zabodujete a budete nepřehlédnutelní. Možností máte nespočet, přičemž oblíbenými maskami jsou filmové a pohádkové postavičky. Co třeba kostým indiána a indiánky nebo Batmana a jeho Batgirl?

Zahrajte si na Batmana…
…a jeho Batgirl

Nezapomeňte na doplňky

Každý karnevalový kostým tvoří i drobné detaily, takže v žádném případě nezapomeňte na doplňky. Jedině takto docílíte dokonalé podoby. Může se jednat o paruky, náušnice a jiné šperky, klobouk, čelenky, uši, tykadla, korunky apod. Nebojte se použít ani barvy na obličej a tělo, pakliže to vaše maska vyžaduje, a bez kterých by to nebylo to pravé.

Zakoupit si kostým se určitě vyplatí. Doma se vám neztratí. Rozhodně se najde řada dalších příležitostí, kde bude možné jej znovu obléci, neboť podobných akcí přibývá více a více. A nemusí jít zrovna o plesy, ale třeba i tematické večírky, oslavy apod.