Foto návod na ombré nehty – naprosto trendové nehtíky!

P1120773Ombré styl je v poslední době velmi skloňován. Moderní je zejména barvení vlasů ombré technikou, která má evokovat přirozenost, a taky že tomu tak je. Postupné barvení několika odstínů od tmavších po světlejší vypadá velice efektně a přitom se jedná i o barvení praktické, neboť takto nelze vidět odrůst vlasů. Nicméně nejen vlasy můžete mít ombré. Modní řetezce nabízí v ombré stylu řadu povedených modelů a tak si lze pořídit kupříkladu ombré tuniku, svetřík, kraťásky nebo džínovou košili. Ať už jste si ombré styl zamilovala nebo ne, zaručeně neodoláte ombré nehtům. Vypadají totiž úžasně a zaručeně budete mít originální lakování. A my vám dnes poradíme, jak si je snadno vytvořit doma. Přinášíme vám fotonávod na ombré nehty s pomocí houbičky na nádobí.

Co budete na ombré nehty potřebovat?

Pokud jste zručná a máte chuť zkusit něco nového, nemusíte na ombré nehty chodit daleko. Vytvoříte si je totiž klidně i sama doma. Potřebujete následující:

 • 2-5 různých odstínů laků na nehty – čím více laků, tím lépe nehty vypadají
 • 1 podkladový lak – ideálně bílý
 • 1 bezbarvý lak
 • houbičku na nádobí
 • odlakovač
P1120762
Na ombré nehty vám stačí málo – jen laky, odlakovač a houbičku.

Postup ombré nehtů

 1. Aby byly ombré nehty co nejkrásnější, předem si je vytvarujte do požadovaného tvaru. Poté nehty nalakujte podkladovým lakem. Hodí se k tomu nejlépe bílý, nicméně můžete zvolit i odstín o něco světlejší, než jsou laky, které použijete na ombré. Jakmile vám vrstva bílého laku zatvrdne, můžete pokračovat.

  Podkladový lak naneste jako první
  Podkladový lak naneste jako první.
 2. Z houbičky na nádobí si ustřihněte menší kvádr, zhruba velikosti vašeho palce.
 3. Nyní nanášejte na houbičku proužky laků na nehty, od nejsvětlejšího odstínu po nejtmavší. Houbičku na nehet obtiskněte. Takto pokračujete u všech nehtů.

  P1120765
  Vždy naneste laky na houbičku a obtiskněte na nehet.
 4. Laky se vám obtisknou i na kůži okolo nehtů, ale s tím si nelámejte hlavu. Vezměte odlakovač a poté si kůžičku odlakujte.

  Nezalekněte se toho, že budete mít laky obtištěny i na kůži okolo nehtů.
  Nezalekněte se toho, že budete mít laky obtištěny i na kůži okolo nehtů.
 5. Po odlakování okolí nehtů přelakujte nehty bezbarvým lakem, který doda nehtíkům větší lesk a laky zafixuje. Výsledný efekt pak vypadá nějak takto.

  Ombré nehty jsou originální a vyhrát si s nimi můžete dle vaší fantazie.
  Ombré nehty jsou originální a vyhrát si s nimi můžete dle vaší fantazie.

 Tak co na to říkáte? Snadné, že? Už jste někdy lakovat nehty ombré technikou zkoušela?