Víme, jaké jsou aktuální trendy ve špercích a doplňcích pro rok 2014. Inspirujte se!

stribro-souprava-kvetina-s-perlou-ke2239-kp2629Milujete šperky, bižuterii a nejrůznější módní doplňky? Doslova si bez nich neumíte představit život a nevyšla byste ven, aniž byste nějaký módní doplněk neměla na sobě? Pak vás jistě bude zajímat, jaké trendy nyní vládnou. Posvítíme si na luxusní šperky i módní bižuterii a představíme vám, v čem rozhodně budete letos cool. Inspirujte se a poté šupky dupky na nákupy, ať máte některý z aktuálních módních kousků i vy.

Vše je dovoleno

Obecně letos v módě letí maximalismus a v případě šperků to platí dvojnásob. Zapomeňte na drobné a jemné šperky s jedním kamínkem. Vsaďte na velké výrazné kameny, mísení materiálů i barev. Nosí se masivní vrstevnaté náhrdelníky, jež vám mohou připomínat límce, mohutné náramky i výrazné prsteny. Stále více do popředí se dostávají doplňky a šperky, které více vyjadřují váš životní postoj a hodnoty. Zvýšená pozornost se věnuje detailům a v módě je nyní zejména neotřelost a neobvyklost. Dovoleno je kombinovat různé materiály, různé styly oblečení a šperků, vzory i barvy.

4 nové módní styly

Jak už bylo řečeno, šperky by měly obecně vyjadřovat vaši osobnost, a proto lze trendy rozdělit do 4 nových módních stylů. Představme si, co je charakterizuje. Jsme moc zvědaví, který vám bude nejbližší.

1. Hravý trend

První z nich je hravý, plný překvapení a barev. V centru pozornosti je hlavně barevnost, zvláště pak neonové a výrazné barvy, lesklé metalické efekty i prvky Art-Deco. Vrací se opět retro vzhled. Puntíky a psychedelické vzory propůjčují šperkům a módním doplňkům hravost a veselost. V tomto stylu se najde každá žena, která má optimistický přístup k životu a ráda se baví.

1a1b

2. Čistý trend

Druhý trend je čistý, jednoznačný a puristický. Pro tento styl jsou charakteristické čisté a vyrýsované linie spolu s výraznými černo-bílými kontrasty, také metalické a bronzové efekty, což šperkům dodává až futuristický vzhled. Studené metalické tóny ideálně doplňuje zlatorůžová. Náhrdelníky, náramky a náušnice jsou obdařeny keramickými detaily, jež evokují romantiku a připomínají dávný čas i vzdálené světy. Zde lze zařadit i šperky s vintage prvky. Šperky v tomto stylu budou ideální pro ženy, které jsou romantické a rády si připomínají starší dobu.

2a2b

3. Exotický trend

Další trend je inspirovaný exotikou a přirozeností exotických zemí. Co se týče barev, šperky jsou v přírodních tónech, např. purpurové, hnědé nebo třeba curry, typická barva pro Indii. Náhrdelníky jsou ozvláštněny zajímavým dekorativním prvkem v podobě barevné stuhy, což vyjadřuje spojení moderního a lidového světa. Pro tento styl jsou typické i květinové, zvířecí vzory a barevné kameny. Orientální vzhled dodávají šperkům přívěsky s motivem penízků, což je jeden z orientálních prvků. Žen, které k tomuto stylu inklinují, jistě nebude málo.

3a3b

4. Avantgardní trend

Poslední a čtvrtý trend je jedním slovem avantgarda. Styl je výrazný a staví zejména na geometrických tvarech a avantgardních prvcích. Šperky jsou na jednu stranu elegantní, ale zároveň i expresivní. Mezi oblíbené materiály se řadí stříbro, vysoce vyleštěné, kůže, plast a lakované povrchy. Velký důraz se klade na detail a pečlivou řemeslnou práci. Pokud se nebojíte vystoupit z davu a máte ráda extravaganci, ale i eleganci, jistě bude právě tento poslední trend pro vás tím pravým.

4a4b

Tak, který trend se nejvíce líbí vám? A jaký šperk vás zaujal? Máte ještě další tipy na trendové šperky?

Zdroj fotografií: Klemantis.cz