Dětské chůvičky – důležitý pomocník pro moderní rodiče

Každá správná maminka dbá na to, aby byl spánek dítěte co nejklidnější a hlavně bezpečný. Jenže to byste musela během spánku vašeho miminka neustále stát u postýlky a to je řekněme dost náročné. Ať už ve dne nebo v noci. I vy přece máte právo na odpočinek. Jenže strach o to, aby bylo vaše dítě v bezpeční je rozhodně silné. Nemůžete však vaše děťátko hlídat 24 hodin denně. Proto si pořiďte dětskou chůvičku, která vás zbaví strachu, zda je vše v pořádku.

Dětské chůvičky

Smysl dětských chůviček je zcela jasný. Slouží k hlídání dětí při spánku a jsou velice praktickým pomocníkem, který by neměl chybět v žádné domácnosti s dítětem. Dětské chůvičky vám ušetří spoustu času. Můžete tak vaše dítě klidně zavřít v ložnici nebo v pokojíčku a jít v klidu třeba vařit oběd, uklízet dům atd. Skládají se ze dvou částí. Jednu ponecháte u miminka, druhou si umístíte v místnosti, ve které se právě pohybujete. Tyto dvě vysílačky pak přenášejí zvukový kontakt mezi vašim dítětem a vámi. Na dálku tak sledujete, jak vaše dítě spinká. Jakmile začne vaše děťátko plakat či vydávat jakýkoli zvuk, chůvička vás upozorní a vy tak můžete jít zkontrolovat, co se děje. Moderní dětské chůvičky umožňují rovněž kromě zvuku přenášet také obraz, a to i na delší vzdálenosti.

Typy dětských chůviček

Dětské chůvičky mohou být analogové a digitální. Ty analogové se však dnes již téměř nepoužívají, protože nejsou tolik spolehlivé. Lepší řešení nabízí digitální chůvičky. Signál těchto chůviček je méně náchylný na cizí signály a rušení. Některé dokáží i sami přeladit na frekvenci, respektivě volný kanál, aby nedošlo k přerušení signálu. Kromě funkce přenášení zvuku mohou chůvičky i noční vidění, měření teploty v místnosti, měřič vlhkosti, vibrační vyzvánění, zpětné mluvení apod.

Chůvičku můžete pořídit buď jako klasickou chůvičku, která přenáší zvuk nebo také jako videochůvičku. Ta je však náchylnější na rušení a většina rodičů stejně nestíhá obraz ani sledovat. Klasická chůvička vám z tohoto pohledu postačí. Záleží však na vašich prioritách. Jestliže chcete své dítě i vidět, pro vás je jistě lepší volbou videochůvička.

Ceny dětských chůviček

Na trhu existuje mnoho výrobců dětských chůviček. Dětské chůvičky, tak jako každé jiné zboží, lze pořídit za různé ceny. Záleží také na funkcích a parametrech, které má chůvička zabudovány. Lze je tedy pořídit od cca 1500 Kč, i třeba za 6500 Kč. Dětské chůvičky se speciálními funkcemi jsou zpravidla náročnější a dražší.

Dětská chůvička je velice praktická a záleží-li vám na bezpečném spánku a životě vašeho dítěte, rozhodně by neměla chybět ani vám.

Zdroj fotografie: levneelektro.cz