Cyklistky zbystřete! Nové pojištění jízdních kol je tu!

Shaper-100LCyklistická sezóna je v plném proudu, přesto se mezi vámi jistě najdou takoví, kteří se právě nyní rozhodli pro koupi nového kola. Plánujete však, že vaše nové kolo nebude zrovna nejlevnější a vy máte obavy, aby vám jej někdo neodcizil nebo nepoškodil? Pro tyto případy připravila ERV Evropská pojišťovna nové pojištění kol, které se vztahuje na krádež, poškození či zničení kola.

Pojištění, které kryje běžné situace

Na rozdíl od konkurenčních produktů kryje toto pojištění jízdních kol i takové situace, do kterých se majitelé kol u nás běžně dostávají. Toto pojištění řeší krádež kola z objektu i volného prostranství, poškození i jeho zničení. „Konečně je na našem trhu pojištění kol, které kryje i krádež kola ze zamčeného volného prostranství, třeba ze zahrady u domu nebo před obchodem.“ pochvaluje si majitel e-shopu mojekolo.cz p.Schindler. Ten také svým zákazníkům doporučuje, aby si pojištění kol sjednali, zejména pokud se jedná o dražší kola. Přece jen mají mnohá kola desetitisícovou i statisícovou hodnotu a případná krádež či poškození je doslova pohroma.

Krádeží a poškození kol přibývá

Bohužel takových případů v souvislosti s jakýmikoliv jízdními koly, bez ohledu na to, zda se jedná o horská kola, silniční kola, cyklocrosová, trekingová a crossová kola, elektrokola, BMX apod. čím dál více přibývá. A zloději mají zájem zejména o hodnotnější modely či speciální kola, na kterých mohou samozřejmě co nejvíce vydělat. Je velmi nepříjemné a zvláště drahé, když vám někdo kolo ukradne nebo poškodí.

Pojištění jízdních kol – proč?

Pojištění jízdních kol nabízí nejširší rozsah pojistné ochrany. Z pojištění vám budou uhrazeny neplánované výdaje na pořízení nového kola. Cyklističtí nadšenci jistě ocení, že pojišťovna nezohledňuje amortizaci. Při škodě nebo krádeži obdržíte voucher na nové jízdní kolo. Pojištění je rychlé a snadné. Sjednání proběhne do 7 dnů a můžete jej vyřídit online. Velkou výhodou je, že pojištění je platném nejen v ČR, ale po celém světě, což oceníte zejména pokud vyrazíte do ciziny na kole na dovolenou či za poznáváním. Uzavřít jej můžete na jeden nebo dva roky.

Nákup kola včetně pojištění

Jednou z prvních prodejen a online e-shopů jízdních kol, jež toto pojištění od ERV Evropské pojišťovny nabízí, je MOJEKOLO – dovozce jízdních kol Ghost, Lapierre, Electra a přileb Cratoni, dále autorizovaný prodejce Cannondale, Felt, Giant, GT, Leader Fox, Merida, Mongoose, Pells, Rock Machine, Schwinn, Sundance, Tern, WeThePeople a 4Ever.