Co je při výběru paní na hlídání dětí nejdůležitější?

Jestliže pro své děti sháníte profesionální chůvu, jistě si lámete hlavu s tím, jak správně vybrat a nemuset se o své dítě po odchodu z domova strachovat. Profesionální chůvy se dají poznat na první pohled. O mnohém rozhodne osobní pohovor a předchozí reference. Jsou však ještě důležitější faktory pro výběr nebo ponechání chůvy s vaším dítětem. Zjistěte, na které věci nesmíte zapomenout, pokud právě svému dítěti vybíráte chůvu.

Agentury pomohou, pokud vaše rodina nemůže

Rodiče mají o své děti strach, když je mají spustit z dohledu. To je naprosto přirozené. O to důležitější je proto najít skutečně profesionální hlídání dětí, které vás obav částečně zbaví. Školy často poskytují možnost odpolední péče ve formě družiny, ale rodiče dětí pracují často déle a někdy i o víkendu nebo svátcích. Můžete zkusit občas požádat o pomoc někoho z rodiny, komu důvěřujete, ale z dlouhodobého hlediska to není úplně ideální řešení.

Hlídání dětí přes agenturu je bezpečné a profesionální

Další možností jsou profesionální agentury, které se zabývají výběrem zkušených chův s doložitelnými referencemi a dlouhodobou praxí. Ve své databázi mají dokonce i chůvy, které se zaměřují na děti se speciálními potřebami. Z toho důvodu je hlídání dětí od agentury nejbezpečnějším řešením. V případě, že vámi vybraná chůva onemocní, je agentura dokonce schopná zajistit adekvátní náhradu. Pro klid na duši si můžete vybranou chůvu nejprve sami proklepnout a strávit s ní nějaký čas, abyste se navzájem dobře poznali. Proč naopak nehledat v inzerátech? Čtěte zde.

S vybranou chůvou domluvte podmínky předem

Výběr agentury můžete brát jako takové malé doporučení. Konečné rozhodnutí o najaté paní na hlídání závisí jen na vás. Můžete si u agentury vyžádat také ceník za hlídání dětí, podle kterého si spočítáte celkovou měsíční částku. Samozřejmě při dlouhodobém hlídání se tato cena snižuje a pro seznámení s chůvou získáte první hodinu zdarma na rozhovor nebo sledování chůvy v přítomnosti vašeho dítěte. S chůvou je možné se domluvit i na vyzvedávání ze školy nebo doprovod na zájmové kroužky. Vaše dítě může vzít na procházku nebo s ním po škole napsat domácí úlohy. Nebudete se tak muset obávat, že dítě bude vaší nepřítomností trpět.