Připravte Mikulášskou nadílku netradičně, chutně a zdravě!

Blíží se kouzelné a pohádkové období v roce. Děti před spaním nadšeně přemýšlí, co  jim přinese Mikuláš za laskominy a Ježíšek za dárečky. Odměňte své děti sladce, ale především zdravě! Místo kvantity se zaměřte na kvalitu. Dopřejte dětem to nejlepší!

Obsah mikulášské nadílky

1) Adventní kalendář

Téměř žádná výslužka se neobejde bez sladkého odpočtu do Štědrého Dne. Zkuste to letos trochu jinak! Vyhněte se kupovaným čokoládovým kalendářům. Adventní políčka vyplňuje obvykle nekvalitní čokoláda, plná prázdných kalorií a nulových výživových hodnot. Připravte pro děti originální a zdravou alternativu. Ranní vstávání se pro ně stane zábavou!

Tip:

Spoustu krásných inspirací najdete na internetu. Podstatou je, abyste každé políčko s číslici zaplnili jinou dobrotou. Každé ráno se tak stane pro děti překvapením.

2) Ovoce a ořechy

Mnoho dětí vnímá ovoce a arašídy ve skořápce jako běžnou součást prosincové nadílky. Nevadí jim, ale nadšením ke stropu taky neskáčou. Můžete je v tomto směru vůbec nějak překapit? Můžete!

Tip:

V obchodech naleznete spoustu druhů exotického ovoce, které děti a mnohdy i rodiče neznají. Překvapit je můžete tedy netradiční a zdravou variantou. Vyzkoušejte mango, mučenku, kaki, karambolu nebo třeba papáju. Doplňte oblíbeným a dětem známým ovocem. Banány, jablíčka či hrušky?

Můžete přidat i sušené ovoce. Křížaly, meruňky či švestky určitě neurazí. Mnoho sušeného ovoce bývá uměle přislazováno a ošetřeno sírou kvůli zachování barvy ovoce. Vybírejte proto důsledně!

3) Laskominy

Nemusíte dětem odpírat jejich oblíbené sladkosti za každou cenu. Jen připomínáme známé heslo: „Všeho s mírou!“. Ostatní sladkosti vybírejte uvážlivě! Naučte se sledovat u produktů složení a zvažte, zda je obsah vhodný pro vaše ratolesti. V drtivé většině jde bohužel o přeslazené výrobky s velkým obsahem chemickým látek a obrovským počtem prázdných kalorií.

Tip:

Myslete především na zdraví svých dětí! Zdravé laskominy zkuste vyrobit ručně. Pobavíte se a alespoň budete přesně vědět, co dopřáváte svým dětem. Recepty zdravých sladkostí jsou vesměs jednoduché a taktéž snadno dostupné na internetu.

Vyzkoušejte například švestkové kuličky s perníkovým kořením nebo upečte pár skořicových celozrnných sušenek. V případě čokolády vybírejte jen z těch kvalitních! Musí obsahovat nejméně 70% kakaa.

4) Na památku

Mikulášský balíček nemusí obsahovat jen jedlé věci. Překvapte děti originálním dárečkem, který jim zůstane mnohem delší dobu než čokoláda v žaludku. 🙂

Tip:

Pro nejmenší vybírejte věci, které se pojí tematicky s Vánocemi. Pyžamo s vánočním motivem nebo nový pohodlný a kvalitní polštářek jsou skvělou volbou! Na polštář můžete pořídit i povlak s oblíbeným superhrdinou. Dětem vysvětlete, že se jim bude spát mnohem lépe a zbývající čas do Vánoc jim uteče ještě rychleji.

Uložit