Co byste měla vědět o kontaktních čočkách?

Už vás nebaví nosit dioptrické brýle nebo vás již dokonce obtěžují? Chcete nechat vyniknout vaše krásné oči a skrze brýle je nelze tolik vidět? Jenže bez brýlí jste doslova slepá? Zkuste přeci kontaktní čočky! Tento český vynález již vyzkoušela řada žen i mužů a uvidíte s nimi bez problémů vše, stejně jako s brýlemi. I když dnes lze dioptrické brýle považovat za módní doplněk, někdy je to pořádná úleva, když si je můžete sundat a vzít si praktické čočky. Nehledě na situace, kdy vám mohou brýle překážet.

Používání kontaktních čoček

Kontaktních čoček se nemusíte v žádném případě obávat. Již se vyrábějí 50 let a za tu dobu prošly takovou proměnou, že jsou dokonalé a ani je neucítíte. Nebudou vám v ničem bránit, neřežou a můžete v nich dělat cokoli. Určitě vás napadne otázka: „Jak často se musí kontaktní čočky nasazovat?“. Záleží na tom, jaké čočky si pořídíte. Existují kontaktní čočky na den, třeba i měsíc. Ty jednodenní si ráno nasadíte, večer sundáte a čočky vyhodíte. Tento typ je vhodný tehdy, když si chcete kontaktní čočky vzít jen občas, třeba na sport. Dále máte možnost zakoupit kontaktní čočky vícedenní a to buď na 14 dní, měsíc nebo dokonce i 3 měsíce. Rovněž je ráno nasadíte, večer si je sundáte a uložíte do speciálního pouzdra, ve kterém je roztok a vyhodíte je, až po uplynutí určené doby. Jsou určeny ke každodennímu použití.

Než si kontaktní čočky pořídíte?

Před tím, než se rozhodnete zakoupit své první kontaktní čočky, je důležité, abyste navštívila svého očního lékaře, který vám změří dioptrie a zakřivení oka. Tyto informace vám poskytnou i v optice, kde pracuje optometrický pracovník. Rovněž byste měla vědět, že existují kontaktní čočky, které jsou určeny speciálně na oční vady, jako je třeba astigmatismus. Jestliže je to váš případ, doporučujeme pořídit kontaktní čočky Acuvue Oasys for Astigmatism, které slouží ke korekci astigmatismu.

Kde kontaktní čočky zakoupit?

Kontaktní čočky lze dnes zakoupit jak v optice, tak na internetu, přičemž na internetu se vám nabízí mnohem širší výběr a výhodnější ceny. Navštívit můžete např. internetový obchod www.cockovik.cz, kde naleznete mimo jiné i atraktivní barevné kontaktní čočky, ve kterých budete mít neodolatelný pohled. Web nabízí i řadu užitečných informací týkající se čoček a příslušenství k nim.