Bojujete s alergiemi? Dýcháte znečištěný vzduch?

Čím dál více populace se potýká s onemocněním, kterému se říká alergie. Pro někoho to není nic hrozného, někomu však alergie působí ne malé komplikace. Alergie může mít mnoho podob, ale ty nejčastější vznikají na základě dýchání nezdravého a škodlivého vzduchu. A znečištěný vzduch to dnes není nic vyjímečného, ba naopak je v některých lokalitách, např. v mnoha částech Moravskoslezského kraje, v hodnotách, které mají na lidský organismus nezdravý vliv. Takže co vám zbývá? Máte dvě možnosti: nedýchat, což je nepřípustné nebo se snažit co nejvíce vzduch vyčistit.

Zasáhněte proti znečištěnému vzduchu

Znečištěný vzduch má tedy za následek nejen vznik alergií, ale také onemocnění horních cest dýchacích a také různých kožních chorob. Dokonce vás z něj může bolet hlava. Jelikož jste však pravděpodobně vůči obrovských společnostech, který škodlivý vzduch produkují, bezmocní, je třeba zasáhnout jinak. Existují čističky vzduchu, které vám dokáží vzduch vyfiltrovat a vy tak dýcháte vzduch čistý a zdraví.

K čemu slouží čističky vzduchu?

Čističky vzduchu mají blahodárný účinek. Dokáží odstranit veškeré dráždivé a znečisťující látky, prach, výtrusy, pily, plísně, vzdušné bakterie, roztoče, alergeny, chlupy od zvířecích mazlíčků, výfukové plyny, zkráceně veškeré nečistoty a polétavé látky. Je prokázáno, že právě vzduch v obývaných místnostech je mnohem znečištěnější, než ten ve venkovním prostoru. Nejen tedy ovzduším zvenčí, ale také ze zařizovacích předmětů, ze kterých se uvolňují chemické látky a právě díky čističkám vzduchu můžete dýchat zdravě. Čističky vzduchu vás dále zbaví nepříjemného zápachu, například z tabákových výrobků a obohatí vzduch v místnosti zápornými ionty. Díky nim je čistější, svěžejší, dýchatelnější, lehčí.

Pro koho je čistička vzduchu vhodná?

Čistička vzduchu najde uplatnění v každé domácnosti a to kterékoli období v roce. Pokud trpíte alergiemi, ať už na pyl, který se dostane v pylovém období otevřenými okny, na plísně či na cokoli, co můžete vdechnout, je taková čistička skvělou investicí. Rovněž se doporučuje pro pacienty s atopickým ekzémem. Především pro ty, u nichž stále nebyl zjištěn konkrétní alergen. Každopádně může čistička vzduchu sloužit jako prevence proti různých respiračním onemocněním i k posílení celkové imunity.

Zdroj fotografie: levneELEKTRO.cz