Blahodárné účinky konopného oleje oceníte i při masáži

hemp oilKonopí je tradiční jednoletá bylina původem z podhůří Himálaje, která se v posledních letech opět dostala do podvědomí svými znovuobjevenými blahodárnými a léčivými účinky. Objevuje se v kosmetických i léčivých přípravcích nebo zdravých potravinách. Škála prospěšných látek, které lze z této odolné rostliny získat, je široká. Jednou z nich je konopný olej.

O konopném oleji

Konopný olej se získává lisováním semen rostlin rodu konopí (Cannabissativa L.) přesněji z tzv. technického konopí, které neobsahuje návykové látky THC. Konopný olej lisovaný za studena obsahuje přibližně 80 % esenciálních mastných kyselin. Dále obsahuje fytosteroly, minerály (vápník, hořčík, draslík a železo) a vitamíny (A, E, D a některé ze skupiny B). Konopný olej se pro své široké působení přidává do kosmetických přípravků, kde působí protizánětlivě, regeneračně a antibakteriálně. Podporuje hojení ran a popálenin, zmírňuje projevy lupénky, ekzémů a akné a působí proti vzniku křečových žil a otoků. V pleťových přípravcích pomáhá zpomalovat procesy stárnutí kůže, pleť hydratuje, zvláčňuje a snižuje tvorbu vrásek. V masážních přípravcích uvolňuje ztuhlé klouby a svaly, uvolňuje křeče a následně snižuje bolest postižených partií.

hemp oil 2

Masáž s přidanou hodnotou

A právě v případě masáží se ukazuje, že je přítomnost konopného oleje vítanou složkou. Vhodně totiž doplňuje příznivé účinky pravidelné masáže při potížích pohybového aparátu – zejménapři namožených svalech, bolestech zad a kloubů. „Kombinaci osvědčené masážní receptury s regeneračními účinky konopného oleje oceníte například v situaci, kdy potřebujete zklidnit tzv. ústřel zad nebo při chronických onemocněních kloubů jako je artróza, artritida nebo revma. Doporučit jej mohu i při otoku končetin,“upřesňuje Pavel Smažil ze společnosti ALPA. Konopný olej se v případě masáží osvědčuje při zmírňování zánětlivých procesů a při regeneraci pokožky. Konopný olej se velmi dobře vstřebává, takže pokožka není po aplikaci mastná. Velkou výhodou konopného oleje je, že je hypoalergenní. Je tedy vhodný i pro citlivou a ekzematickou pokožku. Ať už jste sportovec nebo senior, masážní přípravky s obsahem konopného oleje budou pro vás vítanou variantou, která zmírní nepříjemné projevy namoženého těla. Cenově výhodnou variantu představují konopné balzámy od společnosti ALPA, která má na poli masážních přípravků více než stoleté zkušenosti.

A nezapomeňte, přípravky s konopným olejem působí blahodárně i proti příznakům lupénky a atopického ekzému.