6 nejhorších věcí, které děláme při úklidu

Tatrachema fixinellaÚklidu se nevyhne nikdo z nás. S různou pravidelností se mu věnujeme všichni. Obvykle se nám do úklidu vůbec nechce, ač chceme mít doma vše čisté a hezké. Takže vlastně stále lítáme s hadrem od jedné místnosti ke druhé a máme pocit, že to nikdy neskončí a často nám nezbývá čas na něco jiného, třeba závabu. Protože se dá tento čas využít příjemněji, ukažme si, jak jej snadno ušetřit. Odhalte s námi šest “zabijáků” úklidu.

1. Každý den uklidím něco málo

V pondělí vyperu, v úterý utřu prach, ve středu vyluxuju…je pátek a kde nic, tu nic. Máte podobnou zkušenost? Než se každý den zabývat jednou činností, je vhodnější si pevně stanovit určitý den, kdy toho zvládnete více na jeden zátah.

Tip: Stanovte si konkrétní den pro pravidelný úklid. Když si zvyknete na pravidelný režim, bude pro vás úklid snazší.

2. Dilema otevřených dveří

Také máte při úklidu otevřené dveře, abyste mohla pobíhat z místnosti do místnosti a věříte, že vám to ušetří čas? Omyl! Při úklidu se intenzivně víří prach – zejména při luxování – a tím dehonestuje vaše výsledky.

Tip: Zavřete za sebou při úklidu konkrétní místnosti dveře – nebudete nikoho rušit a nikdo nebude rušit vás.

3. Tři, dva, jedna, chaos!

Nebuďte zbrklá a vše si před úklidem promyslete. Nepouštějte se nejprve do toho, co vás nejvíce dráždí, ale postupujte systematicky, abyste si uklizené prostory následně zase nezaneřádila.

Tip: Do luxování se pusťte teprve, až budete mít setřený prach z lustru a poliček. Postupujte tedy shora dolů.

4. K mytí oken vám svítí sluníčko

Voda se při intenzivním svitu slunce vypařuje rychleji, nestačíte tedy okna dostatečně vyleštit a budete muset proces umývání a leštění opakovat několikrát.

Tip: Věnujte čas raději procházce na sluníčku a do umývání oken se pusťte, až bude pod mrakem.

5. Návody nečtu

Oplachovat? Neoplachovat? Nechat působit? Řadu postupů jistě zvládnete intuitivně, přesto byste prostudování návodu neměla opomínat. I když je to otrava, zabere to jen několik minut. Vyhnete se tak poškození materiálu.

Tip: Vyberte si prostředky, které jsou multifunkční, budete jich potřebovat jen pár a nebudete muset přemýšlet nad tím, k čemu by asi mohly sloužit. Například při úklidu koupelny jistě oceníte Diavu multifunkční, využijete ji na zrcadlo, baterie, police nebo záchodovou mísu – vše se bude lesknout čistotou a vystačíte si pouze s jediným prostředkem. V případě odolávající špíny, jsou k dispozici silnější univerzální koupelnové prostředky jako například Fixinela.

6. Rohožka v bytě

Jistě se shodneme na tom, že rohožka slouží k otírání špinavé obuvi a zachycení prachu, kamínků a nečistot. Pokud však máte rohožku umístěnou v bytě, rozptýlí se vám tyto nečistoty všude, zejména pod koberce.

Tip: Rohožka patří před vchodové dveře.

Jak s úklidem bojujete vy? Máte nějaké ověřené rady a tipy, které byste nám mohla poradit? Tak sem s nimi….