Typické letní úrazy: zlomeniny kostí a jejich léčba
O prázdninách máme větší prostor užívat si volna a hezké a slunečné počasí nám umožňuje trávit čas venku. Často nás to láká provádět nejrůznější sportovní aktivity, a odvážíme si i k adrenalinovějším kouskům. Jenže ne vždy naše sportovní činy končí šťastně, ale modřinami, odřeninami, ale také v horším případě zlomeninami. Tyto nejčastější, zejména letní úrazy, nejsou nikterak závažné, ale právě zlomeniny mohou zkomplikovat mnoho letních plánů.
Zlomenina představuje velké omezení
Odborníci se schodují na tom, že počet úrazů, ke kterým dojde o prázdninách, rok co rok přibývá. Ve většině případů jsou zlomeniny následkem pádů, např. ze stromu, z kola, po jízdě na kolečkových bruslích, apod. Někdy si zlomeninu přivezeme z dovolené. Místo u vody pak skončíme na chirurgii a nekomplikovaná zlomenina pak znamená omezení přibližně na 6 týdnů, což je více jak půlka prázdnin. Léčba komplikovanějších zlomenin je ještě delší. Pokud se úraz stane na konci prázdnin, pak jste si ještě léto docela užila, ale co, když k úrazu dojde na začátku července? Dá se říci, že takové úrazy k létu patří, nicméně žádná z vás si jistě nepřeje, aby k nim docházelo. Pakliže se však stane, lze léčbu zlomeniny nějak urychlit, abyste si mohla léto užívat bez omezení?
Jak urychlit léčbu zlomenin?
Léčba každé zlomeniny vyžaduje dostatečný příjem vápníku. Pokud si myslíte, že stačí, když budete konzumovat mléčné výrobky, např. jogurty, mléko, sýry a další potraviny bohaté na vápník, pak léčbu fraktury neurychlíte. Náš organismus totiž není schopen vápník účinně vstřebávat a uložit jej tedy do kostí, kam jej potřebuje. Aby vápník do kostí pronikl, organismus vyžaduje ještě vitamín D a vitamín K. Vědci rovněž přišli se zjištěním, že pro podporu vzniku kostních buněk, které jsou zodpovědné za budování kostní hmoty a zároveň také potlačují vznik kostních buněk, které kostní hmotu odbourávají, je pro tělo důležitá mléčná bílkovina laktoferin. Tato látka je známá zejména díky tomu, že dokáže vázat a přenášet v těle železo, nicméně jsou prokázány i pozitivní účinky výše zmíněné. A to je zajímavé právě v souvislosti se zlomeninami. Z těchto poznatků vyplývá, že by léčba zlomeniny i rekonvalescence mohla proběhnout rychleji a spolehlivěji, pokud vašemu tělu dodáte vápník, vitamín D, vitamin K a laktoferin.
Kde jsou obsaženy potřebné látky k léčbě?
Látky, které by mohly pomoci při léčbě zlomeniny, jsou obsaženy v potravinovém doplňku Femoralex. Byl vyvinut za účelem užívání při hojení zlomenin a následné rekonvalescenci. Jeho složení je bohaté na vitamín K2, vitamín D3 a bílkovinu laktoferin. Díky vitamínům se vápník z potravy maximálně využije a laktoferin podpoří budování kostí hmoty. A to by mělo pomoci léčbu zlomeniny urychlit, abyste si mohla prázdnin užívat bez sádrového doplňku, který je zvláště v horkých dnech velice nepříjemný.
Dávkování Femoralexu
Jedno balení Femoralexu obsahuje 30 tablet, které by se mělo dobrat. Jakmile vám bude zlomenina diagnostikována, lze k léčbě co nejdříve zařadit Femoralex. Zakoupíte jej v běžné síti lékáren, aniž byste potřebovala lékařský předpis.
Pro zajímavost se můžete podívat na typy zlomenin. Odkaz najdete zde.
Zdroj fotografií: www.femoralex.cz