Trampolína na zahradu jako dárek pro děti? Rozhodně ano!

3Popularita trampolín v poslední době velice stoupá. Dnes je můžeme vídat na mnohých zahradách a jsou skvělým prostředkem, jak aktivně strávit volný čas na čerstvém vzduchu. A ten v současné době velkého přívalu nejrůznější elektroniky naše děti potřebují jako sůl. Vy trampolínu ještě nemáte? A děti by si ji přály? Vůbec neváhejte a pořiďte ji třeba jako vánoční dárek, protože se jedná o cvičební pomůcku, která je právě pod stromeček ideální. Přece jen se nejedná o věc, která by stála pár stovek, ale o větší investici. A na Vánoce si přeci hodnotnější dary dáváme.

Proč pořídit dětem trampolínu?

Trampolína nenabízí jen jakési rozptýlení, ale jedná se o prostředek, jak se aktivně hýbat na čerstvém vzuchu. Skákání na ní má pozitivní vliv na fyzické i psychické zdraví. Například zlepšuje kardiovaskulární činnost, okysličuje mozek a odstraňuje napětí. Cvíčením si lze zlepšit tělesnou kondici, takže se můžete vy i vaše děti udržovat ve formě a snížit riziko obezity. Pro děti je skákání dobré také v tom, že mohou zlepšit svou rovnováhu i schopnost koordinace.

Jakou trampolínu vybrat?

Pokud jste již dávněji o pořízení trampolíny uvažovali, jistě vám neuniklo, že jich trh nabízí opravdu spousty. Na co byste se měli při nákupu soustředit? To vám samozřejmě poradíme.

Velikost

K dostání jsou malé trampolínky, které mají asi v průměru kolem 90 cm, až po obrovské varianty mající průměr i 450 cm. Lze na nich skákat od prvního jarního sluníčka až do sychravého podzimu. Na těch menších dokonce i doma v bytě, takže je možné je využívat celoročně. Pro děti se doporučují menší rozměry, kolem průměru 3 m. Výběr z různých velikostí je opravdu široký.

Umístění

Výběr vhodné trampolíny by měl být přizpůsoben prostoru, který na ni máte. Velké trampolíny jsou samozřejmě na dovádění nejlepší, nicméně je potřeba k její velikosti připočítat ještě přibližně 100 až 150 cm, což je prostor tzv. bezpečné zóny. Neměla by být umístěna třeba hned vedle plotu k sousedům, pod stromek nebo vedle něčeho, co by mohlo bránit bezpečnému skákání.

Nosnost

Dalším kritériem při výběru trampolíny je její nosnost. Pan Pavel Pokorný z e-shopu trampoliny-jumpking.cz nám řekl: „Doporučujeme pořídit trampolínu s nosností kolem 110 kg, aby se na ní mohlo najednou vyblbnou několik dětí. Případně jeden dospělý člověk. Taková je optimální. Pamatujte si, že čím větší nosnost trampolína bude mít, tím je tužší poskoková plocha. To znamená, že zejména menším dětem se bude hůře skákat“.

Ochranné prvky

U pořizování trampolíny je potřeba se zaměřit na ochranné prvky. Jelikož bude tato cvičební pomůcka sloužit především dětem, s ohledem na jejich bezpečnost byste se měli zaměřit na trampolíny s ochrannou sítí. Modely, jež disponují touto sítí, zabrání nebezpečným dopadům, a to nejen na prostor s pružinami, ale také zajistí, aby dítě nevypadlo mimo skákací plochu. Maximální bezpečnost by měla být podložena certifikacemi TÜV a GS. Důležitou součástí je také ochranná fólie či plachta. Ochrání trampolínu před nepřízní počasí, aby se nezkracovala její životnost.

Kde trampolínu pořídit?

Zakoupit můžete jak levné trampolíny, tak luxusní trampolíny. Už na začátku jsme zmínili, že trampolín je opravdu mnoho, a to platí i pro prodejce. Rozhodně nekupujte na tržnicích. Zde nemáte žádnou záruku kvality. Trampolíny mohou být z nekvalitních materiálů a ušetřit několik stovek nestojí za zranění vašeho dítěte. Sázkou na jistotu nejsou ani trampolíny z hypermarketů, které jsou sice cenově dostupné, ale s velkou pravěpodobností se vám za dvě sezóny rozpadne.

Raději se poohlédněte po nabídce specializovaných prodejců, jež prodávají trampolíny kvalitních značek. Investujte do kvalitnější trampolíny, která vydrží věky a navíc na ní seženete i náhradní díly. Není to přeci jen krátkodobá zábava pro děti, ale zdraví prospěšná cvičební pomůcka pro téměř všechny věkové kategorie. Kupříkladu na e-shopu www.trampoliny-jumpking.cz najdete bezpečné a kvalitní trampolíny Jumpking.

Trampolíny Jumpking

JumpKing_logo

Trampolíny Jumpking patří k nejlepším trampolínám na světě a splňují nejpřísnější bezpečnostní normy. Jsou rozhodně nejprodávanější. Ve světě se jich prodá tolik, kolik činí prodej ostatních trampolín jiných výrobců dohromady. Trampolíny Jumpking jsou vyrobeny z velmi kvalitních materiálů, jsou stabilní a disponují řadou bezpečnostních prvků a příslušenství. Jsou bytelnější a nabízí větší možnosti zatížení. Velký důraz je kladen i na atraktivní design. Od ostatních trampolín, jež se na našem trhu prodávají odlišuje trampolíny Jumpking i plně integrované bezpečnostní obvodové hrazení.

Na uvedeném e-shopu můžete pořídit trampolíny CLASSIC, trampolíny DeLUXE a jako jediní nabízí i speciální OVÁLNÉ trampolíny.

Luxusní Trampolína JumpKING JumpPOD DeLUXE, průměr 3,7 m, cena: 11.990 Kč
Luxusní Trampolína JumpKING JumpPOD DeLUXE, průměr 3,7 m, cena: 11.990 Kč
Cenově dostupná a kvalitní trampolína JumpKING JumpPOD ECONOMY, průměr 3 m, cena: 4 444 Kč
Cenově dostupná a kvalitní trampolína JumpKING JumpPOD ECONOMY, průměr 3 m, cena: 4 444 Kč

U řady Classic nechybí ochranná síť, ochranný molitan pro krytí pružin a schůdky. Tvoří jej ocelový galvanicky celopozinkovaný rám na čtyřech W nohách. Odrazová plocha je zhotovena z vysokozátěžového polypropylen-permatronu. Tažné pružiny Eurospring™ jsou ocelové pozinkované a jsou umístěny střídavým zaklesnutím do rámu. Trampolíny řady DeLUXE jsou vybaveny větším množstvím pružin, mají mohutnější kovový rám a disponují větším váhovým limitem. Díky zesílenému rámu a delším pružinám Eurospring™ nabízí tedy možnost ještě většího zatížení a lze na nich dělat větší skoky.

Sortiment trampolín Jumpking je na e-shopu Trampoliny-jumpking.cz natolik široký, že si každý z vás vybere takovou, která bude dělat radost vašim dětem na vaší zahrádce.