Španělská vína – podlehněte jejich jedinečné chuti

Pokud si ráda pochutnáte na dobrých vínech, měla by určitě ochutnat španělská vína. Španělsko nabízí zejména prvotřídní červená vína, která se vyznačují nezaměnitelnou chutí, barvou i vůní. Zvláštěa vína pocházející z oblastí jako jsou Rioja nebo Ribera del Duero patří k těm nejlahodnějším a nejoceňovanějším vínům na světě.

Coto de Imz Gran Reserva a Coto Real Reserva

Vyzkoušet můžete například víno Coto de Imz Gran Reserva 2001, které se může pochlubit tmavě červenou barvou s antracitovými odlesky. Víno nádherně voní ovocnými tóny vyzrálých třešní s decentní kouřovinkou. V pozadí vína můžete cítit tabák a černé koření. Toto víno bylo v roce 2007 oceněno stříbrnou medailí VinoForum Pardubice.  Vaši pozornost si zaslouží rovněž víno Coto Real Reserva 2005. Také pro toto víno je typická sytá, intenzivně tmavě červená barva. V jeho vůni můžete cítit vůni fíků, švestek a v pozadí také lékořici, čokoládu, koření a pralinky. Při jeho dopíjení dostane chuť vlašských ořechů, pepře, vanilky a kouřovinky.

4 skupiny španělských vín

Odrůdy Empranillo, Garnach, Syrah nebo Merlot patří k nejpěstovějším odrůdám červeného vína. Španělská vína to však nejsou pouze červená vína, ale také bílá vína. Španělská vína dle délky zrání je možné rozdělit na čtyři skupiny. Prvním druhem jsou tak zvaná mladá vína Joven. Španělským vínům starým jeden až dva roky se ve Španělsku přezdívá Cosecha. Vína, která zrají v barikových sudech půl roku až rok, se nazývají Crianza. Třetím typem jsou vína Reserva zrající minimálně jeden rok v barikových sudech. Gran Reserva jsou vína, která zrají minimálně 24 měsíců v barikových sudech a 12 – 36 měsíců v láhvích. Španělská vína se skvěle hodí k jakýmkoliv příležitostem.

Více informací se dočtete na této webové adrese: www.bmcbrno.cz.