Romantický večer ve třech krocích aneb tahák na přípravu valentýnského večera

sv.ValentýnDochází nápady a Valentýn se blíží? Není třeba panikařit. Pro ženy i muže, kteří si rádi užijí romantiku, ale zároveň nejsou přeborníci v plánování, jsme připravili rychlý návod na příjemně strávený večer.

Krok první: Večeře mimo domov přinese pohodu

Jestliže vás při přípravě Valentýna tlačí čas, večeře mimo domov je tou správnou volbou. Změníte prostředí, což vám dovolí vypnout a oprostit se od každodenních starostí. Muži ocení možnost dát si steak, který možná v domácím jídelníčku nevidí tak často. Ženám naopak udělá radost příležitost vypnout a nestarat se o přípravu stolování ani jeho úklid. Večeři v restauraci můžete obohatit drobným dárkem. Rafinovaným potěšením je například malé přání skryté do ubrousku či obálka s poukazem do divadla nebo na sportovní událost. S většími dárky naopak vyčkejte až na soukromí domova. Jednak je nelze při příchodu do restaurace kvůli rozměrům utajit, za druhé by vám mohly zkomplikovat romantickou procházku, která se po večeři přímo nabízí.

Krok druhý: Voňavé a sladké drobnosti potěší každého

I v domácím prostředí zkuste připravit nějakou drobnou změnu, která vás vyvede z každodenní rutiny.

Svíčky-Santo-candles-1“Sázkou na jistotu jsou aromatické svíčky, které mohou evokovat vůni rozkvetlé růžové zahrady i čerstvý mořský vánek. Velmi oblíbenou valentýnskou vůní je i levandule, která je něžná i tajemná zároveň,” doporučuje Marta Matyášováze společnosti Tatrachema, která dodává na český trh svíčky Santo.

Pokud chcete drahou polovičku obdarovat čokoládovou dobrotou, investujte do kvalitní čokolády.

cokolada_jidlo_bohu-full“Pokud má být výrobek označen jako čokoláda, musí splňovat legislativní požadavky. V opačném případě jej výrobci označují jen jako čokoládové pochoutky nebo výrobek s příchutí čokolády. Většinou se jedná právě o sezónní výrobky,” vysvětluje Petra Vysloužilová z čokoládovny CARLA.

Můžete svou drahou polovičku překvapit třeba čokoládovou fontánou nebo oblíbeným fondue. Sladkému vodopádu, který spojuje čokoládu s chutí ovoce, totiž nikdo neodolá. A pokud připravíte kousky jahod, banánu, hrozny nebo sušené ovoce, nemusíte se bát ani o štíhlou linii. Opět dejte přednost kvalitě a vyberte čokoládu, kde výrobce nešidí kakaové máslo rostlinným tukem. Doporučit můžeme čokoládu do fontány od čokoládovny Carla.

Krok třetí: Do třetice relaxace a uvolnění

Dobré jídlo a příjemnou zábavu můžete korunovat relaxační koupelí. Klid a pohodu zajistí nejen teplá voda, ale také koupelová sůl či pěna.

relax“Při sypání přísad do vody vždy dodržujte dávkování. U větších van je třeba rozpustit až kilogram soli tak, aby byla zachována dostatečná koncentrace a zaručeny relaxační účinky,” vysvětluje Marta Matyášová ze společnosti Tatrachema, která vyrábí koupelové soli Andromeda.