Když jednáte s obchodními partnery ze zahraničí…

V dnešní době se poměrně velká část populace domluví nějakým cizím jazykem, zejména pak anglicky. Dovolím si však tvrdit, že znalost tohoto světově uznávaného jazyka není pro mnohé z nás natolik dostačující, abychom si dovedli sami přeložit odborné překlady. A za svůj život se můžete dostat do situace, kdy se vám do ruky dostane nějaký odborný text v angličtině a vy si jej budete muset nastudovat. Jenže jste si jistí, že všemu správně porozumíme? Nebo budete muset řešit opačnou situaci, kdy od vás bude vyžadováno zpracovaní nějakého odborně laděného dokumentu.

Co pak? Jak si s tím poradíte?

Jelikož vám dnes nikdo nezakazuje, ani nebrání obchodovat se zahraničím a vy máte možnost uzavřít smlouvu o spolupráci s nějakým zahraničním partnerem, je škoda, kdybyste kontrakt nedotáhli do konce kvůli jazykové bariéře. Ačkoliv umíte v angličtině jakš takš komunikovat a vyjednat si určité podmínky spolupráce, rozhodně by měl být váš obchodní vztah ošetřen nějakou smlouvou. A pochybuji, že ji stačí vyhotovit pouze v češtině. Ať už bude tento úkol na vás nebo na vašem obchodním partnerovi, budete potřebovat odborný překlad. Smlouva musí být gramaticky a věcně správně, aby později nedošlo k nějakým nepříjemným nedorozuměním, které mohou znamenat i finanční výdaje. Proto je určitě na místě, najmout si raději profesionály, kteří angličtinu dokonale ovládají a nedělají jim problémy, ani odborné fráze.

Odborné překlady od profesionálů

Jestliže potřebujete pomoci s překlady do angličtiny a víte, že to sama, ani s nikým z vaší společnosti nedáte dohromady na 100 % správně, pak právě pro vás jsou k dispozici profesionální překladatelé. Rozhodně se nemusíte stydět za to, že odborný text v rámci vaší firmy nezvládnete. Je to naprosto logické a přirozené. Ne všichni musí umět vše. Využít můžete např. společnost CHICORY v.o.s, která má ve svých řadách několik kvalitních překladatelů. Překlady do angličtiny nebo z angličtiny jim v žádném případě nebudou dělat problém a můžete si být jistí precizně odvedenou prací. Chicory totiž spolupracuje také s jazykovými korektory a odbornými poradci. Zabývají se překlady do mnoha světových jazyků, takže v případě potřeby se na ně můžete kdykoli obrátit.

Neodmítněte důležitý obchodní kontrakt a zachovejte se i vy jako profesionálové a ukažte, že máte vše pod malíčkem a pod naprostou kontrolou. Přece pro vás není nic překážkou!