Bulharsko! Nádherné, levné, rušné, zábavné! Skvělá dovolená…

Taky už toužíte po dovolené, po moři, písku, teploučku a přemýšlíte, kam byste letos vyrazili? Skvělým tipem na dovolenou, kde si ji příjemně, levně a zaručeně zábavně užijete, je Bulharsko.

Bulharsko je úžasná destinace a to do slova a do písmene. Pro Čechy ideální dovolená, protože je zde opravdu levno a lze si zde koupit téměř cokoli, aniž by se člověk omezoval. Taková dovolená je vhodná zvláště pro rodiny s dětmi, kde většinou děti jsou ty, které by chtěly tam to a támhle to. Zde jim to prostě budeme moci koupit.

Do Bulharska se lze dopravit autem i autobusem, jelikož to není až tak daleko, ale nejpříjemnější je doprava letadlem. Let trvá asi tak dlouho, že než rozdá letuška pití a jídlo, už přistáváte. Možná mnohé překvapí, že je zde o hodinu více než u nás. Pláže jsou písečné, velmi čisté a moře velmi teplé, obzvláště ke konci léta. Mnohdy zde zažijete úžasné vlny. Říká se, že bulharské slunce opalujete úplně jinak, než kdekoli jinde, prostě přijedete černí jako uhel, aniž byste se museli jen válet na pláži. Zdejší slunce opalujete tak nějak samo.

Bulharsko nabízí opravu skvělé destinace. Největší, nejnavštěvovanější turisty, ale zároveň o něco dražší je Slunečné pobřeží. Přibližně 8-i kilometrová písečná pláž je to nejlepší, co vám může Bulharsko nabídnout. Naleznete zde okole tisíce překrásných hotelů, od těch jednodušších, až po opravdu luxusní residence. Slunečné pobřeží je oblíbenou destinací, neboť zda naleznou vyžití všechny věkové kategorie. Je zde spousty atrakcí, restaurací, barů, kde výborně vaří a můžete zde ochutnat bulharská i jiná jídla. Celé letovisko je poseto různými obchody. Pro vás ženy, které milujete nakupování, je to hotový ráj. Za super ceny, skvělé moderní hadříky. Na Slunečném pobřeží se prostě nebudete nudit, ke konci dovolené zjistíte, že ani nelze celé letovisko projít a vše prozkoumat.

Zhruba 5 km od Slunečného pobřeží se nachází UNESCEM chráněné město Nesebar. Nesebar se skládá z nové a staré části. Ve staré části naleznete antické a byzantské památky. Jsou zde úzké uličky lemované dřevěnými typizovanými domečky, přístav výletních i rybářských lodí, rybí tržiště, obchůdky apod. Stojí za to se zde zajet podívat, je to opravdu nádherné historické městečko. Ideální je plavba lodí ze Slunečného pobřeží sem, užijete si plavbu po moři a posléze uvidíte krásy města Nesebar.

V Bulharsku jsou samozřejmě i další krásná letoviska jako je Primorsko, Pomorie, Zlaté písky, Sozopol, Kiten, Lozenec, Obzor, Albena a mnoho dalších. Každý si jistě najde destinaci, kde se vám bude líbit. Na Bulharsku je skvělé, že jsou místní obyvatelé velmi vstříční, lze se zde bez problému domluvit i česky a turisté se zde mají jako v ráji, protože si jich zde váží. Tak neváhejte a jeďte na dovolenou do Bulharska. Nebudete litovat!