Posbírejte inspiraci: dámské kolekce na podzim/zimu 2013 v režii českých designerů

Zajímáte se o módu a bedlivě sledujete nejnovější módní trendy? Široká plejáda českých designerů představila letošní kolekci A/W 2013, kterou lze shlédnout online díky MOLO7. MOLO7 se pyšní jedinečností, že sdružuje vybrané české designery online. Snaží se být adekvátním prostorem a alternativou kamenných obchodů, které jsou pro širokou veřejnost územně nedostupné. Díky MOLO7 se daří designerům rozšířit si okruh zákazníků za hranice hlavního města. Pro tentokrát MOLO7 představuje výběr z dámských kolekcí podzim/zima 2013 některých návrhářů. Mnozí designeři se pro A/W 2013 sezonu zaměřili na aspekt funkčnosti. A malou ochutnávku vám přinášíme i my.

Kabát v netradičním stylu

Netradiční, oboustranné kabáty pro nadcházející sezonu připravila Magda Vachunová. Z jedné strany jsou černé a z druhé potištěné digitálním tiskem fotografiemi stromů od české fotografky Liny Németh. V černé variantě kabáty působí klasicky, z obrácené strany jsou modely barevné, až extravagantní.

Jedinečný kabát s podzimními motivy, cena: 5 700 Kč
Tmavě zelený kabát na zimu z kolekce návrháře Jiřího Kalfaře, cena: 11 000 Kč

Iva Burkertová, alias Odivi propojila praktickou stránku s estetickou. Do své kolekce zapojila funkčnost softshellu, merina, bambusu a probarvila ji květy pivoněk. Její nová kolekce na zimu se jmenuje „když na tebe sněží, neznamená, že jinde nekvetou“.

Kabátek s květy pivoněk z kolekce ODIVI, cena: 5 900 Kč
Kabát v klasické černé barvě s rafinovaně řešeným střihem z kolekce Odivi, cena: 6 990 Kč

Inspirace na šálu

Studentka UMPRUM Jana Mikešová vytváří pod značkou MIK krásné maxi pleteniny z heboučké vlny merino. Na MOLO7 představuje novou kolekci pletených doplňků na zimu 2013/14. Nákrčníky od MIK jsou fenomenální, člověk má potřebu se do nich zachumlat.

heboučký nákrčtník pro zahřátí, cena: 1 690 Kč

Podzimní ženskost

Lu for Mu je nezařaditelný fashion projekt, který vytváří malířka Lu Jindrák Skřivánková. Kolekcí prostupuje malířské gesto, nahodilost a architektonické monumentální jednoduché formy, ovlivněné švédskou a japonskou zkušeností.

originalita v podobě monumentální sukně, cena: 2 100 Kč
další model z kolece Lu for Mu, cena: 2 600 Kč

„Návrat“, tak pojmenovala novou kolekci La Femme Mimi, v níž kombinuje evropské i asijské vlivy. La Femme Mimi zdůrazňuje ženskou krásu, zaměřuje se na tvary, kombinace barev a především kvalitní materiály. I ona dbá na praktičnost. Pro letošek připravila kabáty 2v1, spodní část delšího kabátu je odepínatelná a vytváří tak krásné sako.

ženskost z kolekce La Femme Mimi srší, cena: 1 690 Kč
tyrkysový odepínatelný kabát z kolekce La Femme Mimi, cena 5 500 Kč

Na posledním obrázku můžete vidět model z kolekce Lazy Eye.

Modelu dominuje zářivě červená dlouhá sukně, cena: 4 500 Kč