Obklady, dlažba a další prvky z přírodního kamene skvěle vyniknou v každém interiéru

img_1373Přírodní kámen je symbolem luxusu a elegance. Pokud jej zakomponujete do interiéru, vnesete do něj kousek přírody. Jedná se o materiál s jedinečnou strukturou, kresbou i odstínem. Žádná umělá alternativa ho nikdy nenahradí. V hojné míře se využívá nejen v exteriérech, ale skvěle poslouží jako praktický a zejména dekorativní prvek v interiéru.

Proč místo umělého kamene zvolit ten přírodní?

O tom, jak je kámen užitečný, se ví již o doby kamenné. Má nenahraditelné technické vlastnosti, především tepelné, izolační, mrazuvzdorné, otěruvzdorné, voděvzdorné i věkuvzdorné. Přírodní kámen má také minimální roztažnost. Je sice mírně nasákavý (od cca 0,1 %), ale tuto vlastnost lze omezit impregnací. Vyznačuje se dlouhou životností a nadčasovostí. Díky ohromující rozmanitosti barev, struktur a typů zpracování jej lze použít takřka v každém projektu. Přírodní kámen je od toho umělého jednoduše rozeznatelný. Je dokonalý na řezu, svou strukturou i stálobarevností.

Kam s přírodním kamenem do interiéru?

V interiéru se nejčastěji používá mramor, žula a travertin. Na kamenné obklady a podlahy je rovněž vhodný vápenec a pískovec. Přírodní kámen má i rozmanité povrchové úpravy. Lze vytvořit povrch lesklý, matný, kartáčovaný, patinovaný, opalovaný. K dispozici je ve variantách štípaných anebo řezaných.

Přírodní kámen má velice široké využití. Vypadá úžasně jako podlahová krytina do všech místností, včetně schodů.  dsc_0615

dsc_0554-2

Používá se jako obklad do koupelny a velice efektně vypadá krb nebo stěna obložená tímto kamenem. Kamenné obklady v interiéru jsou v současné době obrovským hitem.

cappuccino

img_1378

img_8775

Kámen nachází uplatnění také v kuchyni, kde poslouží jako pracovní plocha na kuchyňskou linku.

bridlica-obklad1-800px

Též se z něj vyrábí parapety, umyvadla, vany či dokonce nábytek. Především velkoformátové provedení je v ploše velice elegantní, nadčasové a luxusní.

Velkou výhodou přírodního kamene je fakt, že se hodí do všech interiérů. Ať už máte bydlení v rustikálním, venkovském, moderním, futuristickém či jakémkoliv jiném stylu, lze prvky z kamene vždy dokonale zakomponovat.

Investice, která se vyplatí

Tyto luxusní dlažby, obklady a další vybavení nejsou sice tou nejlevnější investicí, nicméně trvalou. Z jejich krásy se budete moci těšit v podstatě celý život. Základem je však výběr toho správného dodavatele, který vám poskytne ten nejlepší přírodní kámen a s jehož pomocí vytvoříte interiér, který bude vyčnívat z řady. Dobrou volbou je firma PRESTIGE STONE, která se zabývá distribucí kalibrovaných, ale i na míru řezaných obkladů a dlažeb z přírodního kamene, včetně následné instalace. Nikde jinde nenajdete kolekce s tak obrovskou nabídkou produktů, jako právě zde.

Uložit

Uložit

Uložit