Návštěva za rohem! Co s tím?

Pokud je na cestě návštěva, většinou i ti největší odpůrci uklízení se podrobněji rozhlédnou po svém bytě a alespoň, to co oku nelahodí nejvíce, dají do pořádku. A co, když se návštěva zapomene dopředu ohlásit?

Podle nedávného průzkumu společnosti Tatrachema[1] se s úklidem před návštěvou Češi nijak zvlášť nestresují. Do kompletního úklidu se vrhne jen 12 % dotázaných. Většina žádný speciální úklid nechystá, prezentace dokonale uklizeného bytu není prioritou. Pokud je péče o domácnost nad naše síly, požádáme o pomoc. 4 % dotázaných využívá pomoc paní na úklid a 22 % tento typ výpomoci do budoucna zvažuje. Prostě nejsme dokonalí a ani si na to nehrajeme.

1

Maminka nebo tchýně?

Pokud k nám zavítá takováto návštěva a chceme se „blýsknout“, nemusí to vždy být úplně jednoduché. Zmiňované dámy jistě potěšíte, když zjistí, že jejich rady a tipy berete vážně nebo se jimi alespoň inspirujete.

„Řada našich maminek má například péči o dřevěný nábytek spojený s leštěnkou Diava. Naše výrobky se snažíme stále inovovat, a tak i Diava dostala nový kabát. Variantou tradičního produktu je Diavumagic, jemný čisticí a lešticí přípravek na nábytek ve formě emulze, který je obzvlášť vhodný na bílý a světlý nábytek,“ říká Marta Matyášová ze společnosti Tatrachema.

Neohlášená návštěva za dveřmi

Neohlášená návštěva dorazí zásadně v den, kdy je všechno špatně. A samozřejmě ve chvíli, kdy to v bytě vypadá jako po výbuchu atomové bomby. Jak rychle uvést byt do přijatelného stavu?

Pravidlo číslo 1: Úsměv na tváři. Nepanikařte. Nestresujte se, ať to u vás doma vypadá jakkoliv.

Pravidlo číslo 2: Vyvolejte dobrý dojem co nejdřív – tedy ideálně už ve dveřích.

S rychloúklidem tedy začněte v předsíni. Boty srovnejte botníku, bundy schovejte do skříně, ať si má návštěva kde odložit.

Kudy povede cesta návštěvy?

  • Po vyzutí bot povede cesta vaší návštěvy nejspíše na toaletu a do koupelny. Proto ji opatřete čistým ručníkem a zkontrolujte stav toalety.
  • Teď zbývá návštěvu usadit do obývacího pokoje – všechny ostatní místnosti zavřete a nestresujte se s nimi.

Pokud hrozí, že by případné sluneční paprsky prozradily, co nemají, stáhněte žaluzie „na půl žerdi“ nebo částečně zatáhněte závěsy. Tím skryjete možnou prachovou vrstvu z dohledu.

[1]Další podrobnosti najdete na:
https://www.vyplnto.cz/realizovane-pruzkumy/jak-moc-je-pro-vas-poradek-d/