Máte oslabenou imunitu? Poradíme, jak na ni!

úvodníZima je za dveřmi, chladné měsíce, nevlídné a mrazivé počasí jsou typické nárůstem respiračních onemocnění, jako jsou bronchitida, zánět průdušek, infekce dolních a horních dýchacích cest. Jestli ani vás některé z nich neminuly, ba co víc, dokonce se u vás stále dokola opakují, nemusíte si zoufat. Za vším stojí váš slabý imunitní systém, který se nedovede bránit před škodlivými vlivy, jako jsou bakterie, viry a toxické látky.

Jak posílit imunitu?

Právě imunita je v boji s nemocemi zásadní, existuje však řada možností, jak ji můžete přirozeně posílit, aby vás všechna nachlazení a nemoci obešly pořádným obloukem. Dodržujte zdravý životní styl, dopřejte si dostatek pohybu i odpočinku, otužujte se a dodávejte tělu vitaminy a minerály. Vybudovaný silný imunitní systém prospěje nejen k ochraně před chřipkou a nachlazením, ale vůbec celému organismu. Snížená obranyschopnost totiž stojí i za daleko vážnějšími nemocemi jako je rakovina, alergie či srdečně cévní onemocnění. Nezastupitelnými pomocníky jsou kvalitní doplňky stravy, které obsahují vyvážené množství vitaminů a minerálů a působí přesně tam, kde je třeba.

Hlíva ustřičná, rakytník, kustovnice číská, echinacea, …

Dobrým pomocníkem k posílení imunity je hlíva ústřičná, která v sobě obsahuje komplex vitamínů a minerálů, betaglukany, některé mastné kyseliny a důležité stopové prvky jako je měď, železo, chrom, zinek nebo selen.

Dobrou službu udělá i rakytníková šťáva, která obsahuje vysoké množství vitaminu C. Rakytník je spolu s kustovnicí čínskou označován jako rostlina budoucnosti díky vysokému množství vitamínů a antioxidantů.

Výborná je také echinacea, která aktivuje bílé krvinky – důležité pohlcovače původce nejrůznějších infekcí, aloe vera zase očistí tělo od toxinů a zvyšuje tak jeho odolnost.

Sílu tělu dodají i zelené potraviny jako je mladý ječmen a sladkovodní řasa chlorela, které posilují přirozenou imunitu a mají i řadu dalších benefitů, dodají živiny, minerály, antioxidanty, vlákninu i důležité enzymy.

Napomáhat ke zdravému imunitnímu systému a bojovat s infekcemi umí i acaiberry, ovoce z jihoamerického amazonského pralesa, které je doslova nabité vitaminy, však také ne nadarmo se mu přezdívá „ovoce bohů“. Důležitou roli při posílení imunity hrají i minerály, především selen a zinek, které jsou základními kameny imunitního systému.