Jak vybrat správnou kojící podprsenku?

Pomalu se blíží narození vašeho miminka a vy už se neumíte dočkat, až jej budete moci pochovat v náručí? Těhotenství a mateřství jsou pro každou ženu významnou životní etapou, kterou chcete jistě i vy prožít s naprostou pohodou. V této době je potřeba dbát na spokojenost a pohodlí miminka, stejně tak, jako na to vaše. A k tomu ve velké míře přispívá těhotenské spodní prádlo. Jako nastávající maminka, která chce své děťátko kojit, byste neměla zapomenout na jednu důležitou věc – pořídit si kojící podprsenku. Připravili jste pro vás tedy pár rad a informací, které se vám budou při výběru tohoto spodního prádla hodit.

Proč vlastně kojící podprsenku?

Možná si myslíte, že kupovat kojící podprsenku je poměrně zbytečné a vystačíte si s tou klasickou. Věřte, že běžné spodní prádlo vám však neumožní to, co právě kojící podprsenka. U kojících podprsenek lze odepnout jednotlivé košíčky, což je velmi praktické, neboť se usnadní přístup k prsu. Odklopit košíček zvládnete i jednou rukou. Rozepínání bývá nad košíčky, takže stačí pouze košíček odepnout a můžete jednoduše miminko nakojit. Velkou výhodou této podprsenky je fakt, že kojení je diskrétní i na veřejnosti, kde vám může být nakrmení miminka docela nepříjemné. Takto budete mít dostatek soukromí.

Jaké jsou kojící podprsenky?

Tento typ podprsenky má široká pohodlná ramínka, aby ženu neřezaly do zad a nepůsobily jí nepříjemnosti. Lze u nich samozřejmě nastavit délku. Vyrábějí se zpravidla bez kostic, a to z toho důvodu, aby nezpůsobovaly nepříjemné otlaky. Kojící podprsenky jsou dostatečně vyztužené, takže vám prsa dokonale zpevní a udrží je. Během těhotenství se poprsí zvětšuje, proto je u těchto podprsenek pamatováno na možnost zvětšit prádlo o jednu velikost, což jistě oceníte. Pevná je i zadní část podprsenky.

Jakou podprsenku vybrat?

Podstatné u výběru této podprsenky je to, abyste se v ní cítila pohodlně a příjemně. Budete ji nosit během kojení velice často. Až ji budete kupovat, sáhněte po takové, která má košíčky trochu volnější. Počítejte totiž s tím, že do podprsenky budete vkládat speciální tampony zabraňující prosáknutí a případnému společenskému faux pas. V některých případech budete tyto vložky potřebovat i několik týdnů před porodem. Podprsenky jsou k dostání v různých barvách, provedeních i materiálech. Vzdát se nemusíte ani krajek, saténu apod. Výrobci pamatují i na ty z vás, které se chcete i po celou dobu kojení cítit nádherně, žensky, svůdně, přitom pohodlně.

Kojící podprsenka Sublime Bravado Designs black cherry

Na fotografii je kojící podprsenka Bravado Designs v atraktivní vínové barvě, která je vyrobena z jemné krajky a budete si v ní připadat určitě žensky. Model na fotografii můžete pořídit za 1 390 Kč (spodni-pradlo.emanuela.cz).

Mateřská kojící podprsenka Mama Mizet

Jestliže dáváte přednost jednoduššímu stylu, můžete zakoupit mateřskou kojící podprsenku Mama Mizet, která je vyrobena z úpletu vysoké kvality, složeného z bavlny uvnitř a polyesteru na vnější straně. Cena je velice příznivá. Tento model vás vyjde jen na 318 Kč (spodni-pradlo.emanuela.cz).

Mateřská kojící podprsenka s klipem 3005-3033 Carriwell tělová

Naprosté pohodlí vám poskytne také mateřská kojící podprsenka s klipem Carriwell v tělové barvě. Podprsenka je bez kostic a bez vyztužení. Oceníte příjemné měkké mikrovlákno, ze kterého je tento model vyroben. Za tuto kojící podprsenku zaplatíte 699 Kč (spodni-pradlo.emanuela.cz).

Mateřská kojící podprsenka Baby Comfort Úpavan černá

Pokud si neumíte představit, že budete muset nosit podprsenku bez kostic, k dostání jsou i modely s kosticemi. Jedním z nic je např. kojící podprsenka Baby Comfort značky Úpavan v černé barvě, kterou můžete vidět na fotografii níže. Je vyrobena z mikrovlákna a košíčky jsou hladké, bezešvé. Cena 658 Kč (spodni-pradlo.emanuela.cz), je více než příznivá.

Rada na závěr:

Toto byla jen malá ochutnávka kojících podprsenek. V kamenných i internetových obchodem je dnes naštěstí široký výběr a každá nastávající maminka si má možnost vybrat takovou, která jí bude naprosto vyhovovat. Co však můžeme doporučit? Jedna vám stačit nebude. Pořiďte si minimálně dvě kojící podprsenky vzhledem k častému nošení.