Jak funguje prodej nových bytů a kde je hledat?

4np_2KK_obyvak_svestkaVýběr nového bytu se může na první pohled zdát jako jednoduchý proces. Nabídka je široká, je tedy z čeho vybírat a určitě se najde takový byt, který přesně splní vaše požadavky. Realita je však často naprosto jiná a při hledání vhodného bytu můžete narazit na řadu problémů. I vy nyní řešíte nákup nového bytu a souhlasíte s námi, že to není jen tak? Doposud jste nenarazila na takový, který by vás chytl za srdce a pocítila jste, že tady může být váš nový domov? Nezoufejte, poradíme vám, jak na to!

Kde hledat nový byt?

Při výběru nového bytu vám může být užitečný zejména internet. Zde inzerují snad všechny společnosti, jež se výstavou nových bytů zabývají a nabízí zároveň prodej bytů. K dispozici jsou webové prezentace o realizovaných projektech, kde si může zájemce přečíst veškeré potřebné informace a nahlédnout na fotografie buď v reálné, tak ve virtuální podobě. Internet je ideálním nástrojem pro hledání, zejména i z toho důvodu, že si můžete rychle a snadno vyfiltrovat, co vlastně hledáte. Lze zadat lokalitu, cenu i konkrétní parametry. Posléze je možné se spojit s prodávajícím bytu a domluvit se na osobní schůzce.

Navštívit můžete i nejrůznější veletrhy či výstavy, jež se specializují na stavebnictví, dům a zahradu. Zde vystavují nejvýznamnější hráči na trhu a právě na těchto místech se s nimi můžete osobně setkat a seznámit se s jejich nabídkou.

Nesmíme opomenout také užitečnost online a tištěných magazínů. I v těchto médiích narazíte na nabídku bytů. A proto mohou být i tématicky zaměřené magazíny o bydlení dobrým zdrojem informací, i cenných rad.

Jak probíhá prodej nových bytů?

Základem výběru nového bytu je nalezení toho správného partnera – developerskou společnost, které splní vaše přání a potřeby. Takovou může být společnost Geosan Development, působící na trhu od roku 1998, která se řadí k předním developerským společnostem. Za sebou má již mnoho úspěšných projektů zaměřených na vybudování nových bytů ve vybraných pražských lokalitách a zaměřuje se na prodej bytů, zejména tedy v Praze.

Obvykle jsou nové byty nabízeny v podobě, kdy je byt už částečně vybaven nebo ještě není zrealizován, ale jeho podoba je již známa. Nelze změnit dispoziční řešení, velikost jednotlivých místností, ani rozmístění apod. Po individuální domluvě je případně možné pouze vybrat určité zařizovací předměty. Byt si tedy vybíráte už ve stavu, kdy do něj chybí nakoupit nábytek a stačí se jen zabydlet. Zarezervovat jej lze i předem, ale jak už bylo řečeno, interiér jej již naplánován. Prodej bytu je tedy nabízen ve stavu, který vlastně kupující tolik ovlivní.

Tohle však není pro všechny zájemce ideální představa o novém bytě. Společnost Geosan Development si je toho vědoma a jako jediný prodejce bytů nabízí jedinečnou novinku – možnost si navrhnout vlastní interiér v 3D díky virtuálnímu dekoratéru na webu libertybuilding.cz. U projektu Liberty Building si tedy můžete vy sami rozhodnout, jakou podobu bude mít váš vlastní byt.

Zvažte, zda právě toto řešení není cesta ke společnému spokojenému rodinnému životu.