Hubnutí pomocí proteinové diety. Co byste měla vědět?

Lidí s nadváhou stále přibývá a musíte přiznat, že ani vy nejste se svou postavou spokojená? Začínáte se zakulacovat tam, kde nechcete a ručička na váze stoupá nahoru? Propadáte zoufalství, že taková postava se vám vůbec nelíbí a ráda byste byla štíhlejší? Tyto problémy řeší ne jedna žena a mnohé z nich již zkusily různé způsoby, kterými by se mohly přiblížit ke své vytoužené postavě. I vy hledáte možnosti, díky kterým můžete se svou váhou bojovat? My víme, jak na to jít zdravě.

Proč proteinová dieta?

Existuje mnoho způsobů i diet, to je pravda, ale některé jsou zcela neúčinné, navíc nezdravé, až života ohrožující. A takovým směrem byste se ubírat rozhodně neměla. Je sice fajn, že díky některým z nich můžete zhubnout, ale o to horší je pak zjištění, že jste si způsobila zdravotní problémy. V dnešním článku vám povíme o dietě, která je bezpečná a stoprocentně účinná. Máme na mysli proteinovou dietu. I když budete držet tuto dietu, tělu poskytnete to, co potřebuje. Tedy veškeré živiny, minerály, vitamíny a další látky, které jsou pro zdraví lidského organismu důležité.

Co je proteinová dieta?

Proteinová dieta, říká se jí také ketogenní dieta, se v poslední době těší velké oblibě. Svůj původ má v USA. Jedná se o oblíbený, účinný a nenásilný způsob hubnutí. Smyslem této diety je dodat tělu vysoce kvalitní bílkoviny, snížit příjem sacharidů a zvýšit konzumací zeleniny. Pokud jste již někdy nějakou dietu vyzkoušela, určitě jste se setkala s pocitem hladu, který negativně ovlivňuje to, zda vůbec budete dále dietu držet. Toho se ale u proteinové diety bát nemusíte. Při této dietě je pocit hladu úspěšně potlačený, což je pro mnohé z vás jistě příjemným zjištěním.

Jak si připravovat proteinovou dietu?

Proteinová dieta je velice pohodlná, dopřát si ji můžete v podobě instantních proteinových jídel, která jednoduše seženete na internetu. Tuto formu nabízí kupříkladu unikátní dietní program KetoDiet, který je určen k redukci hmotnosti a je založen právě na bázi proteinové diety. Dieta Ketodiet kombinuje proteinovou dietu, která se podává ve formě instantních proteinových jídel, neomezenou konzumaci zeleniny a samozřejmostí je odborné online výživové poradenství. Instantní jídla zajistí vašemu tělu přísun veškerých potřebných látek – živiny, vitamíny a minerály.

Co je ještě dobré vědět?

Díky proteinové dietě lze rychle a účinně shodit přebytečná kila. Primárně se totiž spalují tuky, s tím, že o svalovou hmotu nepřijdete. Zároveň také žádnou nezískáte, proto je dobré kombinovat tuto dietu se cvičením, abyste tělo zpevnila. Základem je však to, abyste si proteinová jídla dávkovala přesně. Jedině tak nebudete mít hlad a kila půjdou dolů. Důležité je dodržovat pitný režim. Součástí této diety je i postupný návrat k rozumnému stravování. I tato fáze je totiž předpokladem k tomu, abyste si váhový úbytek udržela dlouhodobě a veškerá vaše snaha byla účinná. Ještě před tím, než se tuto dietu rozhodnete držet, vždy je na místě se poradit s odborníkem, ať už třeba lékařem či výživovým specialistou, zda je pro vás proteinová dieta vhodná.