Co vás může při sjednávání cestovního pojištění překvapit?

Cestovní pojištění od Ergo.czPři cestování do zahraničí se rozhodně bez cestovního pojištění neobejdete. V případě nemoci nebo úrazu jste chránění před zbytečnými výdaji za ošetření a léčbu. Přitom cestovní pojištění vyjde na několik stovek korun, což je ve srovnání se statisícovými výdaji minimum. Musíte však věnovat výběru pojištění zvýšenou pozornost, protože pokud tuto část podceníte, můžete se dostat do nemalých potíží.

Modrá karta cestovní pojištění nezastoupí

Častým omylem mnohých lidí je domněnka, že v rámci cestování do států Evropské Unie postačí k ošetření nebo léčbě běžná kartička pojištěnce, kterou používají i ve své zemi. To je však zásadní omyl, který se stává nejčastější příčinou vzniku nemalých dluhů (více na toto téma zde). Cestovní pojištění do zahraničí je jedinou formou ochrany před výdaji za lékařskou péči v zahraničí a neexistuje žádný důvod myslet si, že je tomu jinak. Kromě toho existuje ještě celá řada možných připojištění pro extrémní případy, které byste také neměli zanedbat.

Cestovní pojištění od Ergo.cz

Výše pojistných limitů není jen číslo

Ať už si chystáte sjednat pojištění pro celou rodinu nebo jen pro sebe, zauvažujte o vhodném připojištění, mezi které spadá i připojištění adrenalinových sportů a především se zaměřte na pojistné limity, jejichž výše je maximální sumou, kterou za vás pojišťovna v případě vzniku pojistné události bude ochotná zaplatit. Pokud se chystáte na běžnou relaxační dovolenou, je nejvhodnějším limitem hranice pěti milionů. V případě, že uvažujete o aktivně prožité dovolené s možností vyzkoušet si různé adrenalinové nebo extrémní sporty, určitě je vhodné tento limit zvolit vyšší. Šetřit na pojistce se rozhodně nevyplatí. V případě, že zvolíte online pojištění, můžete získat nějaké slevy a bonusy.

Cestovní pojištění od Ergo.cz

Čtěte podmínky smlouvy předem

Většina lidí je zvyklá podepsat jakoukoliv smlouvu téměř ihned, co ji dostanou do ruky. Bez důkladného přečtení smlouvy byste nic podepisovat neměli. A týká se to i smlouvy o pojištění do zahraničí. Například ERGO pojišťovna poskytuje přehledné smlouvy i v online podobě. Zkontrolujte si i tabulky připojištění sportovních aktivit, protože právě sporty jsou rozděleny do různých druhů připojištění podle výše rizika.

Uložit