Co se v mládí nenaučíte, ve stáří si vás najde

Milé čtenářky, v dnešním článku jsme se rozhodli napsat o projektu, který by vám mohl v ledačem pomoci. Pokud máte pocit, že neumíte dobře hospodařit s penězi či byste potřebovali poradit s pojištěním, spořením, smlouvami nebo byste uvítali, kdybyste mohli získat osvětu v oblasti zdravého životního stylu, zapojte se do projektu s názvem Gramotnost.cz. Na základě statistik míry zadluženosti, počtu exekucí a nárůstu civilizačních onemocnění připravila pro veřejnost tento projekt nezisková organizace AISIS. Vzdělávat se v těchto směrech můžete zcela zdarma. Tento projekt je totiž spolufinancován Evropskou unií a státním rozpočtem ČR.

O projektu

Nejedná se o zcela nový projekt. Již má za sebou více než 300 seminářů, kterých se zúčastnilo přes 2000 lidí v produktivním věku. Semináře se konaly ve všech krajích ČR, a i každá z vás má šanci některý z nich nyní absolvovat.Na internetovém serveru www.gramotnost.cz jsou vám momentálně k dispozici kvízy, webináře či e-learningové programy. Pokud máte přístup k internetu, můžete finanční i zdravotní gramotnost získávat kdykoliv a odkudkoliv.  Stačí mít vůli naučit se to, co vám škola nedala a dnes vám tyto znalosti chybí. Odborný garant projektu pro finanční gramotnost, Martin Ježek, uvedl: .„Metodiku pro finanční gramotnost jsme postavili na základě programu Rozumíme penězům, realizovaným již od roku 2005 na základních školách. Zdravotní gramotnost pak vychází z programu Zdravá abeceda, který je několik let rozšířený v mateřských školkách.

Co se na seminářích řeší?

Jestliže vás zajímají témata finanční gramotnosti, můžete se mnohé dozvědět ohledně spoření a investování. Seminář řeší rovněž rozumné zadlužování nebo ochranu spotřebitele, neboť se jedná v současné době o velice aktuální témata. Lektoři vám nezapomenou poradit také se smlouvami, hospodařením domácnosti a právním minimem. Ty z vás, co spíše zajímá zdravotní gramotnost, se dozví řadu zajímavých informací, jež se týkají životního stylu, výživy, zdravého prostředí, zdravého pohybu, ale i zdravotní rizika dnešní populace.

Více informací a všechny webináře najdete na webových stránkách www.gramotnost.cz.